Foto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pievērsis uzmanību amatā pazeminātā Valsts kancelejas direktora Jāņa Citskovska atklāsmēm par izdarīto spiedienu saistībā ar speciālo avioreisu lietu.

KNAB ir pievērsis uzmanību šai publiski izskanējušai informācijai un ņems to vērā, turpinot veikt pirmstiesas izmeklēšanu kriminālprocesā par iespējamu izšķērdēšanu saistībā ar lidmašīnu līgumreisu izmantošanu bijušā Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) komandējumos, aģentūrai LETA apliecināja KNAB.

Papildus KNAB informēja, ka patlaban Citskovskis nav vērsies KNAB saistībā ar minēto informāciju.

Jau ziņots, ka saistībā ar speciālo avioreisu lietu amatā pazeminātais Valsts kancelejas direktors Citskovskis vērsīsies tiesībsargājošajās iestādēs saistībā ar mēģinājumiem viņu ietekmēt, tas izriet no viņa sacītā TV3 raidījumā "900 sekundes".

Viņš teica, ka šobrīd apkopo visus savā rīcībā esošos materiālus. "Ir rakstveida materiāls, ir epasti ar elektroniskajiem failiem, kur skaidri var redzēt, ko katrs ir rakstījis, kādus viedokļus vēlas paust. Un pēc tam seko mutiska saruna, kur divas Ministru prezidenta biroja amatpersonas, tai skaitā Ministru prezidentes parlamentārā sekretāre Dace Kļaviņa, mēģina mani pārliecināt sniegt vēlamo viedokli, pretī solot nevērtēt manu atbildību," apgalvoja Citskovskis.

Viņš uzsvēris, ka var to apliecināt dokumentāli.

Tikmēr Ministru prezidentes parlamentārā sekretāre Kļaviņa un citas amatpersonas noliedz Citskovska apgalvojumus par viņu iesaisti speciālo avioreisu lietā.

Citskovska apgalvojumi par izdarīto spiedienu neatbilstot patiesībai, un Kļaviņa tos vērtē kā, iespējams, viņa izvēlēto aizstāvības stratēģiju, ņemot vērā sākto izmeklēšanu krimināllietā, to viņa sacīja aģentūrai LETA.

Aprīļa sākumā, reaģējot uz Ģenerālprokuratūras sniegto informāciju par kriminālprocesa sākšanu, lai vērtētu bijušā premjera Kariņa speciālo avioreisu izmantošanas tiesiskumu, premjere Evika Siliņa (JV) uzdeva izveidot dienesta pārbaudes komisiju, kuras uzdevums bija dienesta pārbaudē noskaidrot iesniegumā norādīto likumu un citu normatīvo aktu pārkāpumu izdarīšanas apstākļus un izvērtēt amatpersonu rīcību.

Paralēli - maija sākumā - Siliņa jau izdeva rīkojumu ierosināt disciplinārlietu pret Citskovski. Šāds lēmums tika pieņemts, "pamatojoties uz dienesta pārbaudes komisijas starpziņojumā konstatētajiem apstākļiem un tiesību normu pārkāpumiem".

Pēc Siliņas ierosinātās disciplinārlietas valdība 9.jūlijā nolēma amatā pazemināt Citskovski, viņam piedāvājot vadīt Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļu.

Kriminālprocesā par iespējamu izšķērdēšanu saistībā ar lidmašīnu līgumreisu izmantošanu Kariņa komandējumos patlaban tiek vērtētas divu personu darbības un tām noteikts statuss "tiesības uz aizstāvību", jūnijā beigās LETA apliecināja KNAB. Personu vārdi un amati netiek atklāti.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!