Fоtо: Shutterstock

Aizvadītajā diennaktī mediķi slimnīcās nogādājuši 18 cilvēkus, kuri guvuši traumas, paslīdot uz ledus, un vēl 11 cilvēkus ar ķermeņa atdzišanu, pastāstīja Neatliekamā medicīniskā palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Mediķu palīdzība vakar bija nepieciešama 11 cilvēkiem ar ķermeņa atdzišanu. Vairākos gadījumos gados vecāki cilvēki nokrituši un, nespējot piecelties, gulējuši uz grīdas neapkurinātā mājā. Piemēram, Rīgā 91 gadu vecs vīrietis nokritis un nevarējis piecelties. Viņu atrodot, mediķi viņam konstatējuši viņam gan insultu, gan ķermeņa atdzišanu.

Zemgalē 89 gadus veca sieviete nokritusi un nespējusi piecelties. Radiniekiem sievieti atrodot, viņa ar ķermeņa atdzišanu nogādāta slimnīcā.

Tāpat konstatēti atsevišķi gadījumi, kad cilvēki atrasti uz ielas alkohola reibumā, un viņiem iestājusies ķermeņa atdzišana. Piemēram, Latgalē kādā kāpņu telpā atrasts 35 gadus vecs vīrietis, kurš bijis narkotisko vielu ietekmē. Viņam konstatēta ķermeņa atdzišana.

Rīgā vakarpusē kāds 50 gadu vecs vīrietis gulējis uz ielas alkohola reibumā. Vīrietis ar galvas traumu un ķermeņa atdzišanu nogādāts slimnīcā.

Vakar Buļļupē bija apgāzusies laiva ar cilvēkiem. No tiem divi vīrieši un viena sieviete tika nogādāti slimnīcā ar ķermeņa atdzišanu.

Vēl 18 cilvēki vakar guvuši traumas, paslīdot vai pakrītot uz apledojušām ielām. Lielākā daļa - 18 - šādi gadījumi notikuši Rīgā, bet viens Vidzemē.

Cietušie bijuši vecumā no 20 līdz 83 gadiem, lielākā daļa no viņiem bija sievietes. Cietušajiem konstatētas roku un kāju lūzumi, kā arī citas traumas.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD saņēmis 1109 izsaukumus, no kuriem 214 bija saistīti ar dažādām traumām.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !