Janvārī un februārī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicija Rīgā izņēmusi ievērojamu daudzumu nelegālo cigarešu un alkohola, portāls “Delfi” uzzināja policijā.

Kopumā atsavināti 6 640 000 nelegālo cigarešu, kā arī kāda uzņēmuma teritorijā atrasti un atsavināti 32 tūkstoši litru alkohola bez Latvijas akcīzes nodokļa markām.

Saistībā ar abiem noziedzīgajiem nodarījumiem kopā aizturētas piecas personas.

Valsts policijas amatpersonas iepriekš sāktā kriminālprocesā par tabakas izstrādājumu nelikumīgu apriti februārī Rīgas reģionā aizturējušas kādu kravas automašīnu. Kratīšanas laikā tajā konstatēti tabakas izstrādājumi "Richman" bez Latvijas akcīzes nodokļa markām.

Šajā pašā dienā kriminālprocesā veiktas 11 sankcionētas kratīšanas kāda loģistikas uzņēmuma teritorijā. Kratīšanu laikā teritorijā esošajās kravas automašīnās likumsargi konstatēja identiskus tabakas izstrādājumu "Richman" bez Latvijas akcīzes nodokļa markām.

Tāpat likumsargi veikuši arī kratīšanas iesaistīto personu dzīvesvietās, kuru laikā izņēma vairākus iepakojumus ar augu valsts izcelsmes maisījumu (pēc ekspertīzes veikšanas – marihuānu) un citus ar izmeklējamo kriminālprocesu saistītus priekšmetus.

Kopumā procesuālo darbību rezultātā policisti atsavinājuši 6 640 000 "Richman" tabakas izstrādājumu bez Latvijas akcīzes nodokļa markām.

Saistībā ar šī noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu policisti aizturējuši trīs vīriešus. Diviem no tiem – 1963. gadā un 1965. gadā dzimušiem vīriešiem – tiesa piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu. Savukārt 1961. gadā dzimušajam vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Tāpat šā gada janvārī Valsts policija kriminālprocesā noskaidrojusi, ka Rīgā kādā ar metālapstrādi saistītā uzņēmumā, iespējams, tiek uzglabāts nelegālais alkohols. Kratīšanas laikā uzņēmumā likumsargi konstatēja vairāk nekā 32 000 litrus ar alkoholiskajiem dzērieniem bez Latvijas akcīzes nodokļa markām.

Policisti veica vairākas sankcionētas kratīšanas uzņēmuma birojos un ražošanas telpās, kā arī uzņēmuma amatpersonas dzīvesvietā. Tās laikā tika atrasti un izņemti dažādi priekšmeti, kam var būt pierādījuma nozīme izmeklējamajā noziedzīgajā nodarījumā. Kriminālprocesā likumsargi aizturējuši divas personas – 1979. gadā dzimušu vīrieti – uzņēmuma amatpersonu, kā arī uzņēmuma darbinieku – 1979. gadā dzimušu Krievijas pilsoni. Uzņēmuma amatpersonai tiesa piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu, taču otrai personai piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

"Nelegālo akcīzes preču aprites apkarošana ir viena no Valsts policijas prioritātēm. Mērķtiecīgs darbs arī šoreiz ir vainagojies ar panākumiem - esam rīkojuši virkni kratīšanu, kuru rezultātā izņemts iespaidīgs daudzums nelegālo akcīzes preču, proti, lieli apjomi nelegālo cigarešu un alkohola. Tāpat aizturētas vairākas personas, kuras bija iesaistītas šajās nelikumīgajās darbībās. Ir ļoti svarīgi cīnīties ar nelegālo akcīzes preču apriti, tādēļ aicinām ikvienu ziņot par iespējamām vietām, kurās tiek tirgotas, glabātas vai arī ražotas šīs nelegālās preces," komentējis Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!