Foto: LETA

Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors šonedēļ tiesai nodevis krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības sauktas kopumā deviņas personas – bijušās Satiksmes ministrijas, VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs", SIA "SIA Hannu Digital" un SIA "Tet" amatpersonas un darbinieki un viena privātpersona, portāls "Delfi" uzzināja prokuratūrā.

Kā ziņots, kriminālprocesā par iespējamām nelikumībām digitālās televīzijas ieviešanā prokuratūra uzrādījusi apsūdzību arī uzņēmējiem un bijušajiem politiķiem Andrim Šķēlem un Aināram Šleseram.

Apsūdzības celtas pēc Krimināllikuma 177. panta trešās daļas un 195. panta trešās daļas par darbībām saistībā ar 2008. gadā Satiksmes ministrijas rīkoto konkursu TV programmu zemes apraides nodrošināšanai ciparformātā un uz tā pamata starp SIA "Tet", SIA "SIA Hannu Digital" un VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" noslēgtajiem līgumiem. Apsūdzēto personu darbības bija vērstas uz to, lai šajā projektā un līgumattiecībās prettiesiski un nepamatoti iesaistītu SIA "SIA Hannu Digital", kā rezultātā SIA "SIA Hannu Digital" labā tika iegūti SIA "Tet" finanšu līdzekļi vairāku miljonu eiro apmērā, tādējādi nepamatoti arī sadārdzinot šī valsts mēroga projektu.

Lieta nodota izskatīšanai Ekonomisko lietu tiesai (ELT).

Līdz ar informācijas par apsūdzībām nākšanu klajā, Šlesers paziņoja, ka "nopietni apsver" atgriešanos Latvijas politikā, kuru viņš savulaik pameta pēc pāris nesekmīgiem startiem vēlēšanās.

TV3 raidījums "Nekā personīga" iepriekš vēstīja, ka apsūdzēti ir arī "Lattelecom" (tagad "Tet") tā laika komercdirektors Jānis Ligers, Biznesa daļas vadītājs Toms Ābele, Biznesa atbalsta daļas vadītājs Toms Meisītis un bijušais uzņēmuma "Hannu Digital" vadītājs Gintars Kavacis.

Šī ir otrā krimināllieta saistībā ar digitālās televīzijas ieviešanu, kas nonākusi tiesā. Jau vairāk nekā desmit gadus dažādās tiesu instancēs atrodas "digitālgeitas" lieta, kura ir saistīta ar DLRTC un KML meitasfirmas "Kempmayer Media Latvia" vienošanos, kas paredzēja vairākos posmos ieviest digitālo televīziju un Latvijā nogādāt dažādu specifisku aparatūru digitālajai apraidei.

Projekta kopējās izmaksas iepriekš lēstas daudzos desmitos miljonu latu.

Vien pirms pāris mēnešiem Senāts atcēla apgabaltiesas spriedumu šajā krimināllietā un nu tā atkal atrodas Rīgas apgabaltiesā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!