Foto: Valsts policija

15. februārī Valsts policijas (VP) likumsargi, veiksmīgi sadarbojoties ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas darbiniekiem, profilaktiska rakstura pārbaudē Aizkrauklē un Skrīveros kopumā pārbaudīja 242 transportlīdzekļus un konstatēja 20 pārkāpumus ceļu satiksmē, portālu "Delfi" informēja policijas pārstāve Dace Kalniņa.

Visvairāk ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu tika konstatēti saistībā ar automašīnu riepu protektoru neatbilstību braukšanai ziemas apstākļos – 10 gadījumos sākti administratīvo pārkāpumu procesi, turklāt piecām automašīnām tika anulēta esošā atļauja piedalīties ceļu satiksmē, un no tām diviem transportlīdzekļiem noņemtas arī valsts reģistrācijas numura zīmes, jo riepu tehniskais stāvoklis bija kritisks.

Pārbaudes laikā likumsargi apturēja vienu automašīnu, kuras vadītājs bija sēdies pie stūres, lai gan tiesa viņam piemērojusi transportlīdzekļu vadīšanas tiesību liegumu. Vēl kādam automašīnas vadītājam nebija transportlīdzekļu vadīšanas tiesības, turklāt viņš aizdomās par atrašanos narkotisko vielu reibumā, tika nogādāts uz medicīnisko pārbaudi ārstniecības iestādē. Abos gadījumos policisti uzsāka kriminālprocesus.

Policija piebilst, ka viens administratīvā pārkāpuma process tika sākts par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, jo kāds autovadītājs transportlīdzekļa salonā glabāja cigaretes bez Latvijas akcīzes markām.

Papildu jau minētajiem pārkāpumiem policisti konstatēja arī citus likumpārkāpumus – transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, attiecībā uz kuru nav veikta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana, mobilā tālruņa lietošanu automašīnas vadīšanas laikā un citus pārkāpumus.

VP atgādina, ka ziemas periodā braukšana bez laika apstākļiem piemērotām riepām ir bīstama un saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums vai ir riepu bojājums, kas apdraud satiksmes drošību, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 15 līdz 55 eiro.

Valsts policija arī turpmāk aktīvi strādās, rīkojot profilaktiska rakstura pārbaudes, lai atklātu, pārtrauktu un novērstu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!