Foto: Kadrs no video

Piektdien, 11. martā, Valsts policija saņēma informāciju, ka ap pulksten 14.43 Rīgā, Pļavniekos, Saharova un Keldiša ielu krustojumā pie kādas sabiedriskās ēdināšanas vietas tika nošauts vīrietis, kurš tobrīd atradās automašīnā, bet iespējamās vainīgās personas notikuma vietu pameta, portālu "Delfi" informēja VP pārstāve Simona Grāvīte.

Saņemot informāciju par notikušo, nekavējoties visā Latvijas teritorijā tika izsludināts plāns "Slazdi" un piesaistīti plaši policijas spēki, lai vainīgās personas aizturētu.

Tāpat notikuma vietā šobrīd strādā eksperti. Ir aizturētas personas, kuras, iespējams, saistītas ar notikušo noziedzīgo nodarījumu.

Tāpat Rīgas rajonā Dreiliņos atrasta jau aizdedzināta automašīna "Crysler Vojager", kura, iespējams, saistīta ar noziegumu.

Policija vīrieša personību jau ir noskaidrojusi. Notiek aktīvie kriminālprocesuālie un operatīvas darbības pasākumi. VP vērš uzmanību, ka iedzīvotājiem nav pamata uztraukumam.

Policisti turpina aktīvu darbu un vienlaikus aicina iedzīvotājus, kuru rīcībā ir jebkāda informācijas par notikušo vai arī redz kādas aizdomīgas darbības, nekavējoties ziņot policijai, zvanot 110.

Sociālajos tīklos cilvēki jau steiguši dalīties ar video, kurā, iespējams, iemūžināts brīdis pēc notikušā.


Savukārt portāls "Kompromat" vēsta, ka nogalinātais ir pagājušā gadsimta 90. gados zināmās kriminālās autoritātes Ivana Haritonova grupējuma "obščaka" jeb "kases" turētājs Genadijs Vaļagins. VP gan portālam "Delfi" atturējās no komentāriem par nogalinātā vīrieša identitāti.

Portāls arī publiskojis slepkavības video.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka viņu nepilnu gadu pirms soda termiņa beigām, 2000. gadā, atbrīvoja no apcietinājuma.1998. gadā Augstākā tiesa Vaļaginu atzina par vainīgu, piespriežot 6,5 gadus apcietinājuma ar mantas konfiskāciju, apcietinājuma laikā ieskaitot jau izciesto apgabaltiesas piespriesto soda laiku – trīs gadus.

Vaļagins tika atzīts par vainīgu un notiesāts pēc Kriminālkodeksa par organizētas grupas izveidošanu vai piedalīšanos tajā izspiešanas nolūkā un par personas sagrābšanu vai aizturēšanu kā ķīlnieku, ja tas saistīts ar draudiem noslepkavot, nodarīt miesas bojājumus vai tālāk aizturēt šo personu nolūkā piespiest personu izdarīt kādu darbību vai atturēties no tās, kas ir noteikums ķīlnieka atbrīvošanai.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!