Fоtо: Shutterstock

Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa amatpersonas Ziemassvētkos aizturēja Lietuvas pilsoni, kurš nozaga automašīnu, kā arī no citas neaizslēgtas automašīnas veica zādzību, portāls "Delfi" uzzināja VP.

Likumsargi skaidroja, ka pērn 25.decembrī ap pulksten 12 VP tika saņemta informācija, ka Talsos, Voldemāra Ruģēna ielā nozagta neaizslēgta automašīna "Opel", kura vēlāk atrasta Talsos, Fabrikas ielā – aizslēgta. Tāpat likumsargi tajā pat dienā saņēma informāciju, ka Talsos, Lielā ielā no neaizslēgta transportlīdzekļa "Mercedes-Benz" nozagta USB zibatmiņa un divas lādējamas šķiltavas.

Likumsargi ieguva informāciju par personu, kurš, iespējams, paveicis šos noziedzīgos nodarījumus. Vīrietis, kurš atbilda norādītajām pazīmēm, jau bija sagatavojies doties uz sabiedrisko transportu, lai pamestu pilsētu, taču VP Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa amatpersonas viņu aizturēja.

Vīrietis ir Lietuvas pilsonis un izdarīto atzīst. Likumsargi gan transportlīdzekli "Opel", gan no transportlīdzekļa "Mercedes-Benz" nozagtās mantas atguva un atdeva īpašniekiem.

Policijā pret vīrieti ir uzsākts kriminālprocess par transportlīdzekļa zādzību un par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī. Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas turpina izmeklēšanu kriminālprocesā.

Kārtības sargi atzīmēja, ka zādzību atviegloja tas, ka automašīna nebija aizslēgta un arī tās iedarbināšana zaglim problēmas neradīja, jo automašīnas atslēgas bija atstātas aizdedzē. Tāpat otru zādzību atviegloja tas, ka automašīna nebija aizslēgta un piekļuve mantām nebija sarežģīta.

VP atkārtoti aicina iedzīvotājus sargāt savus īpašumus un slēgt ciet durvis automašīnām, kā arī logus neatstāt atvērtus, un atslēgas neatstāt automašīnas salonā.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !