Fоtо: Publicitātes foto
Valsts vides dienesta (VVD) Operatīvais koordinācijas centrs vakar tiešsaistes novērošanas kamerās fiksēja neatļautu putēšanu kuģa iekraušanas laikā "Liepaja Bulk Terminal LTD" piestātnē, informēja VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska.

Informācija tika nodota VVD inspektoriem, kas, devās uz Liepājas ostas teritoriju, kur "Liepaja Bulk Terminal LTD" darbības rezultātā konstatēta putēšana arī ārpus ostas teritorijas.

Ceturtdien tiešsaistes kamerās atkārtoti bija vērojama spēcīga putēšana, kā rezultātā VVD pret uzņēmumu sāks administratīvā pārkāpuma procesu, kas mēneša laikā būs jau trešais.

VVD norāda, ka šāda veida pārkāpumi nav pieļaujami, vienlaikus pauž šaubas arī par to, vai pārkrautā krava, kas izraisījusi putēšanu, atbilst tam, kāda iekļauta izdotajā atļaujā. Iespējams, krava ir smalkākas konsistences, nekā tas drīkstētu būt.

Uzņēmums norāda, ka pārkrauta kukurūzas graudu krava, tomēr, tās zemās kvalitātes dēļ, putēšana notikusi pastiprināti.

"Liepaja Bulk Terminal LTD" darbībā pārkāpumi ir regulāri, tāpēc VVD bija sācis uzņēmuma darbību kontroli tiešsaistē, izmantojot video novērošanas tehnoloģijas. Diemžēl secināts, ka uzņēmums apzināti pieļauj putēšanu un vides piesārņošanu, tāpēc VVD pārskatīs un grozīs uzņēmumam izsniegto piesārņojošās darbības atļauju, uzmanību vēršot tiem pārkraušanas procesiem, kuru rezultātā risks piesārņot apkārtējo vidi ir augsts.

VVD norāda, ka šāda putekļu izplatīšanās kraušanas operāciju laikā nav atļauta, un rada gan gaisa un teritorijas piesārņojumu, gan kaitējumu īpašumiem. Šajā situācijā iedzīvotājiem būtu tiesības vērsties pie uzņēmuma, pieprasot kompensāciju par putekļu izraisītā kaitējuma seku novēršanu, piemēram, auto mazgāšana, teritoriju uzkopšana un citi.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas uzņēmums "Liepaja Bulk Terminal LTD" apgrozījums 2021. gadā bija 25,03 miljoni eiro, peļņa – 0,80 miljoni eiro. Finanšu dati par pagājušo gadu vēl nav publiskoti.

Uzņēmums reģistrēts 1998. gadā un tā pamatkapitāls ir 348 410 eiro.

47,25% uzņēmuma kapitāldaļu pieder Sergejam Govorovam, 24% – SIA "Glued Constructions" un 18,75% Lielbritānijā reģistrētajai kompānijai "Tennex Inter Pac".

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !