Foto: LETA

Ministru kabinets otrdien, 2. jūlijā, atbalstīja Aizsardzības ministrijas (AM) priekšlikumu iecelt ministrijas vakantajā valsts sekretāra vietnieka nodrošinājuma jautājumos amatā līdzšinējo Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Apvienotā štāba priekšnieku ģenerālmajoru Andi Dilānu.

AM portālu "Delfi" informēja, ka tādējādi tiks stiprinātas NBS militārās spējas un militārās industrijas attīstība.

Dilāns jaunos amata pienākumus sāks veikt ceturtdien, 4. jūlijā. Viņa līdzšinējā militārā dienesta pieredze un zināšanas, kā arī iegūtā ilggadējā pieredze dažādos nacionālajos un starptautiskajos amatos atbilst šim amatam izvirzītajām prasībām.

Dilāns pauda, ka ģeopolitiskie notikumi pasaulē un gūtās atziņas no Krievijas kara Ukrainā ir satricinājušas militāri rūpniecisko un industriālo kompleksu visā pasaulē. Eiropā pēc ilga pārtraukuma ir sākusies pārapbruņošanās uz jaunām un modernām tehnoloģijām un spējām.

"Mums ir jābūt gataviem un jāspēj sevi nodrošināt, tādēļ ir jāveicina apgādes un loģistikas sistēmas pilnveidošana kara laika uzdevumu izpildei. Mums ir jāveicina militāras rūpniecības un industrijas attīstība un ražošana Latvijā, kā arī reģionālā sadarbība iepirkumos, par pamatu ņemot militāri operacionālās vajadzības, nevis tikai ekonomiskos un finansiālos apsvērumus. Katrai problēmai ir savi risinājumi, esmu pārliecināts, ka pielāgojoties mēs tiksim galā arī ar šiem izaicinājumiem," uzsver Dilāns.

Vienlaikus, lai nodrošinātu atbilstošu amata rotāciju, AM Augstākās atestācijas komisijas padome lēma par brigādes ģenerāļa Georga Kerlina atbalstīšanu iecelšanai NBS Apvienotā štāba priekšnieka amatā. Savukārt otrdien, 2. jūlijā, Ministru kabinets apstiprināja šo lēmumu. Brigādes ģenerālis Kerlins amata pienākumus sāks pildīt no 1. augusta.

Kerlins NBS dien no 1992. gada un pašreiz pilda Nacionālā militārā pārstāvja pienākumus Militārajā pārstāvniecībā NATO Sabiedroto Operāciju pavēlniecībā Monsā, Beļģijā.

Brigādes ģenerālis ir pieredzējis komandējoša sastāva virsnieks. Dienesta laikā ir pildījis komandējoša sastāva virsnieka amatus Sauszemes spēkos, ieņēmis Mācību vadības pavēlniecības priekšnieka/Nacionālās aizsardzības akadēmijas rektora amatu, vecākā pasniedzēja amatu Baltijas Aizsardzības koledžā (BALTDEFCOL) un Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieka vietnieka amatu.

NBS Apvienotais štābs ir bruņoto spēku komandiera institūcija, kas nodrošina komandierim iespēju realizēt nepārtrauktu vadību, lēmumu pieņemšanai nepieciešamo informāciju, dokumentus un priekšlikumus, viņa pavēļu un rīkojumu izpildes kontroli, kā arī sadarbības organizāciju kaujas operāciju apstākļos.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!