Foto: Valsts meža dienests

1. jūlija vētrā visvairāk cietušas mežaudzes Niniera ezera un Cēsu Meža kapu teritorijās – vēja lauzti un gāzti koki konstatēti vismaz 70 hektāru platībā ar aptuveno krāju 6000 kubikmetri, informē Valsts meža dienestā.

Valsts meža dienests un Cēsu novada pašvaldība veic saskaņošanas darbus, lai pēc iespējas ātrāk izvāktu vētrā cietušos kokus no Meža kapu teritorijas. Tāpat dienests aicina Cēsu novada mežaudžu īpašniekus apsekot savas meža teritorijas un, konstatējot vētras lauztus vai gāztus kokus, sazināties ar tuvāko mežniecību.

Dienests atgādina, ka kokus, kas traucē infrastruktūras darbību, atļauts cirst un izvākt no mežaudzes pēc paziņojuma sniegšanas Valsts meža dienestam. Ar paziņojumu atļauts cirst atsevišķus kokus, kas uzkrituši uz infrastruktūras vai noliekušies tādā mērā, ka tie vai to zari traucē infrastruktūras darbību. Ja īpašums atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, īpašniekam ir jāinformē Dabas aizsardzības pārvalde.

Ja postījumi mežaudzēs ir lielāki, koku ciršanai ir nepieciešams Valsts meža dienesta apliecinājums. Meža īpašniekam jāiesniedz pieteikums ciršanas apliecinājumam sanitārā cirtē, ko iespējams izdarīt arī tiešsaistē Meža valsts reģistrā, pirms tam iepazīstoties ar iesniegšanas pamācību.

Valsts meža dienests atgādina, ka vēja lauztie, gāztie un izšūpotie koki var radīt palielinātu bīstamību, tādēļ aicina iedzīvotājus nedoties mežā, kur nesen ir plosījusies vētra.

Jau vēstīts, ka 1. jūlijā Cēsu pusē plosījās vētra. Visvairāk cietuši Meža kapi, kur postījumu dēļ atcelti nedēļas nogalē plānotie kapu svētki.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!