Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Trešdien novakarē Rīgā, nama Vīlandes ielā 11 gruvešos, ir atrasts bojā gājis strādnieks, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka palīdze Inga Vetere.

Cilvēka mirstīgās atliekas tika atrastas ēkas pagrabstāva līmenī.

VUGD darbinieki turpina pārrakt nama gruvešus.

Trešdien ap plkst.14 Rīgā, Vīlandes ielā, remontdarbu laikā iebruka griestu pārsegums no trešā uz pirmo stāvu. Celtnieki glābējiem izteica pieļāvumu, ka zem ēkas gruvešiem atrodas viņu kolēģis, taču tika arī pieļauts, ka šis cilvēks pirms negadījuma varētu būt pametis ēku.

Nekavējoties uz notikuma vietu devās liels skaits VUGD darbinieku, mediķi un policija. Ierodoties notikuma vietā, no ēkas trešā stāva tika evakuēts viens celtnieks. Izvērtējot situāciju, uz negadījuma vietu tika izsaukti papildspēki - Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas kursanti, kas kopā ar profesionāliem glābējiem ar rokām pārcilā gruvešus, lai atrastu cietušo. Nelaimes gadījuma vietā strādā Valsts darba inspekcijas inspektors.

Negadījumā cieta arī kāds ar objektu nesaistīts cilvēks, kuram medicīniskā palīdzība tika sniegta uz vietas, un viņu nebija vajadzības hospitalizēt, informēja Rīgas neatliekamās medicīniskās palīdzības Operatīvās daļas vadītāja Vija Grigale.

Kā sacīja būvdarbu vadītājs Aigars Ābele, ēkas remontdarbos šodien tika nodarbināti aptuveni desmit cilvēki.

Kā iespējamo negadījuma iemeslu Ābele minēja koka brusu salūšanu. Lai darbu laikā nerastos pārmērīgi putekļi, strādnieki vecās koka brusas mitrinājuši, tādējādi varētu būt samazinājusies to izturība, skaidroja būvdarbu vadītājs.

Ēka atrodas aģentūras "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) pārziņā, pastāstīja Rīgas domes Īpašuma departamenta preses sekretārs Alvis Rudzišs. VNĪ pagaidām nevarēja šo informāciju apstiprināt.

Rīgas pilsētas Būvvaldē informēja, ka šajā adresē notiek daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas rekonstrukcija, ko veic SIA "SPN-2". Projekta pasūtītājs ir SIA "Multibau projekts". Rekonstrukcija Būvvaldē ir saskaņota šā gada 26.martā.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka objektā, iespējams, tiek nodarbināti strādnieki no Bulgārijas.

Līdzīgi negadījumi pilsētā notika arī 2004. un 2000.gadā. 2004.gada 11.jūnijā Vecrīgā, Vaļņu ielā 3, daļēji sabruka piecstāvu ēka. Divi cilvēki ar dažādā traumām tika ievietoti slimnīcā. Ēkā Vaļņu ielā 3 tika veikti remontdarbi. Negadījums notika, jo iebruka ēkas konstrukcijas. Pārsegums no 5.stāva nobruka līdz pagrabstāvam.

Savukārt 2000.gada decembrī Pulkveža Brieža ielā 7, neizturot ēkas starpstāvu pārsegumiem, tās pirmajā stāvā esošā veikala telpās iebruka būvgruži no augšējiem stāviem, nogalinot divas sievietes un ievainojot vēl trīs.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!