Fоtо: Edijs Pālens
Jauniešu kustība "Nočnoj Dozor" pieņēma lēmumu nosūtīt uz Rīgu savus pārstāvjus, lai novērotu 16. martā plānoto leģionāru gājienu, svētdien vēsta aģentūra "Regnum".

"Nočnoj Dozor" pauda gandarījumu, ka Rīgas dome šogad nolēma aizliegt leģionāru gājienu, tomēr atgādināja, ka pagājušajā gadā, neskatoties uz analoģisku aizliegumu, "Daugavas Vanagi" gājienu tomēr sarīkojuši. Policija to nav apturējusi, bet "antifašisti", kuri mēģināja gājienam patraucēt, aizturēti.

Atsaucoties uz mediju ziņām, aktīvisti norāda, ka "Daugavas Vanagi" arī šogad neslēpj savus nodomus sarīkot gājienu, neskatoties uz aizliegumu.

Saistībā ar to, organizācija publiski informē sabiedrību un Iekšlietu ministriju, ka tā kopā ar Igaunijas antifašistisko organizāciju biedriem plāno "organizēti ierasties Rīgā 16. martā, lai vāktu informāciju par notiekošo".

Kā vēstīts, kustības "Nočnoj dozor" līderi Igaunijā tika apsūdzēti masu nekārtību organizēšanā 2007. gada aprīlī saistībā ar "Bronzas kareivja" pārvietošanu no Tallinas centra. Vēlāk tiesa viņus tomēr attaisnoja.

Jau ziņots, ka Rīgas domes Sapulču, gājienu un piketu komisija aizliegusi visus Leģionāru piemiņas dienā 16.martā pieteiktos pasākumus. Komisija uzklausījusi pieteicējus un lēmumu pieņēmusi, vadoties no Valsts policijas un Drošības policijas sniegtajiem atzinumiem, kuros norādīts uz būtiskiem sabiedriskās kārtības un drošības apdraudējumiem plānoto pasākumu laikā.

Atteikumu rīkot gājienus un sapulces pie Brīvības pieminekļa saņēma biedrība "Daugavas vanagi Latvijā", Jurijs Kotovs un biedrība "Latvijas Antifašistiskā komiteja," kura vēlējās vienā laikā ar minētajām organizācijām rīkot sapulci pie Brīvības pieminekļa. "Daugavas vanagi Latvijā" pieļāva iespēju domes lēmumu pārsūdzēt, taču līdz otrdienas rītam tiesā sūdzības vēl nebija iesniegtas.

Jau vairākus gadus 16. marts izraisa asas diskusijas gan sabiedrībā, gan politiskajās aprindās. Parasti katru gadu leģionāru atceres diena izceļas ar sadursmēm un nekārtībām starp pretēju viedokļu pārstāvjiem. Jau ierasts, ka šajā datumā Rīgas centru apsargā bruņotas policijas specvienības, kas rūpējas, lai starp pasākuma dalībniekiem neizceltos sadursmes.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !