Foto: DELFI Aculiecinieks

No autovadītājiem uzliktajiem sodiem par pārāk ātru braukšanu valsts pērn cerēja iekasēt septiņus miljonus latu, taču ieguva uz pusi mazāku summu, atzina iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Iekšlietu ministrijas (IeM) dati liecina, ka 2012.gadā par braukšanas ātruma pārsniegšanu, kas fiksēta ar komersanta "V-Traffic" fotoradariem, sastādīti 347 454 administratīvā pārkāpuma protokoli. Piemēroti naudas sodi 5 313 340 latu apmērā, bet no tiem līdz šim brīdim valsts budžetā bija iekasēti 3 557 830 latu.

Ministrs sacīja, ka iecerētais mērķis papildināt valsts budžetu ar apmēram septiņiem miljoniem latu, kas būtu gūti no soda naudu samaksas, nav īstenojies.

Kozlovskis norādīja, ka jāņem vērā arī tas, ka komersants uzstādījis un līdzšinējie ienākumi no sodiem gūti vien ar trešo daļu to radaru skaita, cik bija ieplānots uzstādīt.

Ar valsti privātā partnerības projektā uz ceļiem fotoradari darbību sāka 2011.gada 21.novembrī. Taču uzņēmums nespēja pildīt līgumā noteiktās saistības, un valsts nolēma līgumu lauzt un arī neatpirkt komersanta fotoradarus, tostarp arī tādēļ, ka daļai no tiem bija beidzies ekspluatācijas termiņš.

Patlaban IeM kopā ar Satiksmes ministriju uzdots izvērtēt iespējamos stacionāro fotoradaru ieviešanas risinājumus Latvijā un līdz 1.martam valdībā iesniegt priekšlikumus par institūciju, kura nodrošinās fotoradaru ieviešanu, kā arī fotoradaru ieviešanas termiņu.

Precīza informācija par to, cik daudz naudas būs nepieciešams jaunu stacionāro fotoradaru iegādei, visticamāk, būs zināma vasaras sākumā, kad būs izvērtēts martā iesniegtais fotoradaru ieviešanas risinājums.

Drīzumā tiks arī izsludināts iepirkums policijas automašīnu aprīkošanai ar fotoradariem un videoieraksta iekārtām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!