"Šogad Talsu novadā mācības sākuši par aptuveni 100 skolēniem mazāk nekā pērn. Savukārt iepriekšējā gadā ir bijis pat divkāršs skolēnu skaita samazinājums. Prognozē, ka nākamajā gadā mācības novadā sāks par 80 skolēniem mazāk," vēsta "Talsu Televīzija".

Pagaidām Izglītības un zinātnes ministrija ar pašvaldībām saskaņojusi sešu kolu reorganizāciju. Viena tiks likvidēta pilnībā. Talsu novadā par skolu likvidēšanu vari reorganizāciju pagaidām sarunas nav sāktas, taču, nepietiekamā skolēnu skaita dēļ, dažas skolas klases vairs nav iespējams nokomplektēt

Piemēram, Lībagu sākumskolā pašlaik mācās 59 skolēni, taču jau šobrīd piektā un sestā klase ir apvienotas. Tuvākās mācību iestādes no Lībagu sākumskolas atrodas sešu kilometru attālumā - Stendē un Talsos. Vecāki bažījas, ka bērniem būs saskarsmes grūtības, nonākot viņiem svešā vidē.

Skolēnu skaita sarukšana skaidrojama ne vien ar demogrāfiskajiem faktoriem, bet arī ar to, ka no novada uz ārzemēm izceļo ģimenes ar bērniem. Pērn uz ārzemēm kopā ar ģimenēm ir izbraukuši vairāk nekā 80 skolēni, tostarp, pirmsskolas vecuma bērni.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!