Foto: LETA

Līdz 2020.gadam Jaunsardzē iecerēts iesaistīt vismaz 16 000 jauniešu, paredz Latvijas Aizsardzības ministrijas izstrādātais Jaunsardzes attīstības plāns līdz 2024.gadam.

Kā informēja Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra pārstāve Vineta Žilinska, plāns paredz, ka 2020.gadā vismaz 16 000 Latvijas jauniešu būs iespēja iesaistīties ar resursiem nodrošinātā, profesionāli organizētā Jaunsardzes kustībā. Jaunsardze darbosies katrā Latvijas pašvaldībā ar proporcionāli plašāku Jaunsardzes pieejamību lielākajās republikas pilsētās. Plānots arī attīstīt atbalstu valsts aizsardzības mācībai kā izvēles priekšmetam vidusskolās.

Paredzams, ka resursu piešķiršana Jaunsardzes kustībai jau vidējā termiņā nodrošinās iespējas organizēt drošas un aizraujošas nodarbības, kas dos iespējas ikvienam jaunsargam gan saturīgi pavadīt brīvo laiku, gan motivēs nodarboties ar regulārām fiziskām aktivitātēm un pilnveidot sevi, iegūstot jaunas prasmes un iemaņas, kas var noderēt turpmākajā dzīvē.

Jaunsardzes attīstības plāns, kurā būtu noteikts konkrēts finansējuma apjoms un sasniedzamie rezultāti, līdz šim nav ticis izstrādāts, un līdz ar to Jaunsardze pašlaik ir pieejama tikai daļā no valsts teritorijas. Turklāt pašreizējais jaunsargu skaits krietni pārsniedz pašreizējās Aizsardzības ministrijas iespējas jaunsargus pilnvērtīgi nodrošināt ar mācību procesam nepieciešamajiem resursiem, skaidroja aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS).

"Pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā katrs ieguldījums Jaunsardzes attīstībā ir gan ieguldījums jaunatnes piederības apziņas veidošanā valstij, gan ieguldījums sabiedrības integrācijā, gan arī ieguldījums valsts drošības stiprināšanā ilgtermiņā," uzsvēra aizsardzības ministrs.

Profesionāla, pieejama un nodrošināta nacionāla mēroga jaunatnes patriotiskās audzināšanas kustība patlaban ir sevišķi aktuāla gan saistībā ar pēdējā laika ģeopolitiskajiem notikumiem Eirāzijas telpā, gan atsevišķu valstu centieniem Latvijas jauniešus, sevišķi mazākumtautību pārstāvjus, iesaistīt militāra un ideoloģiska rakstura nometnēs ārpus Eiropas Savienības robežām vai pat rekrutēt nelegālos bruņotos formējumos.

Pirms plāna apstiprināšanas Rekrutēšanas un Jaunsardzes centrs to
publiski neizpaudīs.

Jau ziņots, ka šodien Vējonis apmeklēja Rēzeknes jaunsargu vienību un informēja par Jaunsardzes attīstības plānu līdz 2024.gadam, kā arī diskutēja ar Jaunsardzes vadību par jomas aktualitātēm, vēroja jaunsargu nodarbību un tikās ar jauniešiem.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!