Foto: Shutterstock

AS "Datorzinību centrs" savas saistības pret Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) projekta "skolas.lv" un Veselības ministrijas (VM) projekta "e-veselības" pasūtītājiem ir izpildījusi, apgalvo uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Andris Ķikāns.

Viņš skaidro, ka "Datorzinību centra" iesaiste projektā "skolas.lv", kā arī daļā no "e-veselības" projekta bijusi virtuālās platformas un vides izstrāde. "Būtībā mēs no savas puses esam veikuši mums uzdoto pasūtījumu - platformas un vides izveidošanu. Par projekta ieviešanu ir atbildīgs pasūtītājs."

Līdz ar to Ķikāns uzskata, ka uzņēmums "Datorzinību centrs" savas saistības pret pasūtītāju ir izpildījis un tam vairs nav nekādu citu saistību pret šo projektu pasūtītāju.

"Datorzinību centra" valdes priekšsēdētājs Ķikāns stāsta, ka, pēc viņa domām, projekta "skolas.lv" neveiksmju cēlonis ir projekta vadības neesamība. "Projekta izstrādes gaita bija ļoti sarežģīta. Nereti ar projekta pasūtītāju nebija iespējams sazināties. Turklāt šķiet, ka šim projektam pasūtītājs nebija paredzējis nekādu atbalstu šīs izstrādātās sistēmas ieviešanai."

Savukārt "e-veselības" projekta izstrādes gaitā uzņēmums "Datorzinību centrs" bija iesaistīts viena šī projekta posma - elektroniskās veselības kartes - izstrādē laikā no 2011.gada februāra līdz 2013.gada beigām. "Šī projekta gaitā tā izstrādei bija vairāki uzraugi. No savas puses arī šajā projektā varam teikt, ka esam izpildījuši pasūtījumu. Jautājumi par iespējamo projekta neveiksmi ir jāuzdod pasūtītājam," atzīmē Ķikāns.

Kā ziņots, daļu no Veselības ministrijas (VM) "e-veselības" projekta izstrādājis tas pats uzņēmums, kurš izstrādāja IZM neveiksmīgo "skolas.lv" projektu, liecina Nacionālā veselības dienesta sniegtā informācija.

"e-veselības" trīs projektu izstrādāšanā patlaban ieguldīti 6 917 418 eiro, tomēr ceturtā projekta īstenošana izmaksās vēl 4 720 980 eiro. Kopumā pagājušajā gadā pabeigti trīs no četriem "e-veselības" projektiem. Pērn pabeigts projekts par elektroniskās veselības kartes un integrācijas platformas izveidi, un tas izmaksājis 3 492 178 eiro. Daļu no šī projekta jeb elektronisko veselības karti izstrādāja "Datorzinību centrs". Šī uzņēmuma apvienība kopā ar "E-Synergy" izstrādāja arī IZM projektu "skolas.lv", kura izveidē un uzturēšanā beigās tika pazaudēti 3,5 miljoni eiro.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Datorzinību centrs" 2013.gadā peļņas rādītājus paaugstinājis par 96%, salīdzinot ar 2012.gadu.

Uzņēmumam "Datorzinību centrs" 2013.gadā izdevies nopelnīt 187 257 eiro, aizpērn peļņa bijusi 95 237 eiro. Tikmēr uzņēmuma apgrozījums 2013.gadā ir bijis 2 518 357 eiro, kas ir par 21% mazāk nekā 2012.gadā, kad tas bijis 3 213 159 eiro.

AS "Datorzinību centrs" dibināta 1996.gadā un nodarbojas ar dažādu informācijas tehnoloģiju pakalpojumu sniegšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!