Foto: LETA

Šodien, 14.augustā, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktors Armands Ploriņš tika informēts par darba tiesisko attiecību izbeigšanu ar šā gada 14.septembri, ja viņš nepiekritīs piedāvātajiem darba līguma grozījumiem, portālu "Delfi' informēja Veselības ministrijā (VM).

NMPD direktora amatam ir noteikts ierēdņa amata statuss, tādējādi NMPD direktora amats beidz pastāvēt kā darbinieka amata vieta.

Izvērtējot veselības nozares resorā esošās vakantās darbinieku amata vietas, Ploriņa izglītību un līdzšinējo darba pieredzi, VM piedāvāja noslēgt darba līgumu ar Ploriņu, ieņemot Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Operatīvās ķirurģijas centra vadītāja amatu un saglabājot pašreizējos darba samaksas nosacījumus.

Darba likums nosaka, ja darbinieks nepiekrīt darba devēja piedāvātajiem darba līguma grozījumiem, darba devējam ir tiesības ne vēlāk kā mēnesi iepriekš uzteikt darba līgumu, skaidro ministrijā.

Ņemot vērā, ka Ploriņš nepiekrita piedāvājumam, un, ievērojot to, ka viņš ir Latvijas Dzelzceļnieku un satiksmes nozares arodbiedrības biedrs, VM lūdza arodbiedrības piekrišanu darba līguma grozījumiem ar Ploriņu. Tā kā arodbiedrība ir informējusi ministriju, ka Darba likums neparedz darba devēja pienākumu prasīt arodbiedrībai iepriekšēju piekrišanu darba līguma grozījumiem, uzskatāms, ka tā piekrīt darba devēja uzteikumam.

Veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) vēl otrdien, 11. augustā neatklāja, vai uz jauno NMPD vadītāja amatu būs konkurss. Viņš LNT raidījumam "900 sekundes" neatklāja, vai jaunais vadītājs tiks meklēts konkursā, jo procedūras, kā ir izvēlēties jauno vadītāju, esot vairākas.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!