Foto: LETA

No darba atstādinātais līdzšinējais Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktors Armands Ploriņš piekritis veselības ministra Gunta Belēviča piedāvājumam ieņemt Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Operatīvās ķirurģijas centra vadītāja amatu, pastāstīja Veselības ministrijas (VM) pārstāve Agnese Gusarova.

Ploriņš jaunajā amatā stāsies otrdien, 15.septembrī.

Jau vēstīts, ka 8. septembrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veica kratīšanu NMPD un gan Ploriņam, gan NMPD Rīgas reģionālā centra vadītājam Semjonam Štriham aizliedza pildīt pienākumus. Ploriņam tika noteikts arī aizliegums tuvoties savai darbavietai.

Iepriekš Belēvičs apgalvoja, ka viņam nav informācijas par kratīšanas iemesliem, tomēr atgādināja, ka NMPD iepriekš, iznomājot vecas automašīnas, licis valstij būtiski pārmaksāt.

Ar ministra Belēviča rīkojumu no 9.septembra par NMPD direktora pienākumu izpildītāju uz laiku tika iecelta VVM Veselības aprūpes departamenta direktora vietniece Biruta Kleina, aģentūru BNS iepriekš informēja NMPD pārstāve Ilze Bukša.

Viņa norādīja, ka šāds solis saistīts ar faktu, ka līdzšinējais NMPD direktors Armands Ploriņš ir atstādināts no amata, pamatojoties uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmumu, kas aizliedz viņam pildīt dienesta direktora amata pienākumus.

Par NMD Rīgas reģionālā centra vadītāja pienākumu izpildītāju uz laiku ir iecelta Rīgas reģionālā centra vadītāja vietniece Sarmīte Villere.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!