Foto: Valsts policija
Sākot ar trešdienas vakaru, brīvprātīgie nakts laikā apsargās ekspozīciju "Maidana cilvēki", kas atrodas iepretim valdības namam, informēja akcijas organizētāji.

Akcijas pārstāvji norādījuši, ka, lai "provokatori vai kaut tikai mākslu nīstoši huligāni nespētu savus posta darbus atkārtot", aktīvisti nolēmuši apsargāt izstādi. "Pieteikušies pirmie desmit brīvprātīgie, taču tiek gaidīti jauni, lai sadalītu dežūras pa naktīm," norādīts paziņojumā.

Akcijas sākums paredzēts trešdienas vakarā pulksten 21, kad no jauna tiks pacelts sarkanmelnais karogs, norādīja organizatori.

Kā vēstīts, Valsts policijas Centra iecirknis saņēma informāciju, ka sabojāta ekspozīcija "Maidana cilvēki", kas atradās iepretim valdības namam, informēja Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis.

Policijā par šo faktu tika sākts kriminālprocess par huligānismu.

Internetā ir ievietots pašu pārkāpēju nofilmēts video, kurā redzams, kā vīrietis maskā apgāž divus plakātus un norauj viena no Maidana protesta kustības grupējumiem - "Labējā sektora" - karogu, ko pēc tam ar nazi sagriež. Video dzirdamas rupjības krievu valodā.

Izstādes rīkotāju pārstāvis Sergejs Aleksejevs norādīja, ka fotomākslinieka Sergeja Meļņikova jeb MFF izstādei "Maidana cilvēki" nodarītie bojājumi esot diezgan nopietni - ir sabojāti četri darbi un arīdzan konstrukcijas, un zaudējumi tiek lēsti 25 000 līdz 30 000 eiro apmērā.

Trešdien policija paziņoja, ka viens no iespējamiem vainīgajiem - 22 gadus vecs jaunietis - ir aizturēts un tiesai tiks lūgts viņam kā drošības līdzekli piemērot apcietinājumu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!