Foto: F64
Šogad mediķu normālais pagarinātais darba laiks nevarēs pārsniegt 50 stundas, bet 2019. gadā - 45 stundas nedēļā, paredz grozījumi Ārstniecības likumā, kas nosaka pakāpenisku atteikšanos no pagarinātā normālā darba laika.

Lai nodrošinātu ārstniecības personām, kurām samazināsies pagarinātā normālā darba laika ilgums, vismaz līdzšinējo atalgojumu, tiek paredzēts, ka pagarinātā normālā darba laika gadījumā darba samaksa par darba laiku, kas pārsniedz normālo darba laiku, nosaka proporcionāli darba laika pieaugumam 2018.gadā - ne mazāk kā 1,20 noteikto stundas algas likmju apmērā un 2019.gadā - ne mazāk kā 1,35 noteikto stundas algas likmju apmērā.

Iepriekš ārstniecības personai varēja noteikt pagarināto normālo darba laiku, kas nepārsniedz 60 stundas nedēļā un 240 stundas mēnesī, paredzot darba samaksu tikai ārstniecības personai noteiktās darba algas apmērā.

Kā ziņots, saskaņā ar Saeimas pieņemto likumu pagājušā gada jūlijā sākas pārejas periods līdz 2020.gadam, kura laikā paredzēta pakāpeniska atteikšanās no pagarinātā normālā darba laika mediķiem.

VM no pamatbudžeta bāzes līdz 2020.gadam ik gadu būs jāpiešķir 3,8 miljoni eiro, lai nodrošinātu pakāpenisku atteikšanos no pagarinātā normālā darba laika ārstniecības personām un neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes personām, kuras nav ārstniecības personas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!