Foto: Publicitātes attēli

Katastrofāli novecojušās infrastruktūras dēļ sestdien, 26. oktobrī, Latvijas Radio (LR) uz vairāk nekā astoņām stundām nebija pieejams internets un lokālais datu pārraides tīkls, nespējot nodrošināt operatīvu satura veidošanu un programmu translāciju internetā, portālu "Delfi" informēja LR Komunikācijas un multimediju daļā.

Klausītājiem nebija pieejams programmu saturs LR mājaslapās, sabiedrisko mediju portālā "lsm.lv" un "replay.lv". Tāpat ziņu un programmu veidotājiem nebija piekļuves ziņu lentām, e-pastiem un lokālo tīklu resursiem.

LR atvainojas klausītājiem par sagādātajām neērtībām, vienlaikus uzsverot – sabiedriskā medija infrastruktūra ir tik kritiskā stāvoklī, ka bez nopietnām investīcijām tehnoloģiskā parka tūlītējā atjaunošanā nav iespējams garantēt, ka šādas situācijas neatkārtosies un necietīs arī lineārais ēters.

"Trauksmes zvanus par katastrofālo infrastruktūras stāvokli mēs esam skandinājuši jau gandrīz gadu. Sestdienas krīzes situācija apliecina – tas nav tikai iedomāts risks, tā ir realitāte. Ja netiks rasts finansējums tehnoloģiskā parka atjaunošanai, mēs varam piedzīvot klusumu ēterā. Apzinoties situācijas nopietnību, Latvijas Radio jau rosinājis kapitāldaļu turētājam daļu no teorētiski nākamā gada valsts budžetā paredzētā miljona Latvijas Radio un "lsm.lv" darbinieku algu celšanai novirzīt ētera nodrošinājuma optimizācijai – ētera studiju tehnikas nomaiņai un remontam 251 800 eiro apmērā. Arī šis ir tikai ielāps – reālais nepieciešamo investīciju apmērs tehnoloģijām ir vismaz viens miljons eiro gadā. Un likmes ir augstas, jo ilgstošais naudas bads atstāj ietekmi uz informatīvās telpas drošību," norāda LR valdes locekle finanšu vadības jautājumos Mārīte Tukiša.

Jau ziņots, ka 2020. gada valsts budžeta izstrādes procesā pēc Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) priekšlikuma koalīcijas partijas vienojās vienu miljonu eiro nākamajā gadā piešķirt sabiedrisko mediju atalgojuma celšanai. Finansējumu plānots rast, politisko partiju finansēšanu no valsts budžeta ieviešot pakāpeniski.

Diskusijās ar politiķiem, tajā skaitā ar Saeimas atbildīgajām komisijām, LR ir paudis gatavību uzlabot savu darbību, īstenojot efektivitātes un strukturālo reformu pasākumu plānu 2020. – 2022. gadam. Reformu ietvaros LR plāno pabeigt matricas struktūras ieviešanu, stiprinot analītiskās žurnālistikas kapacitāti, kā arī konsolidēt administratīvās un atbalsta funkcijas, tāpat optimizēt ētera nodrošināšanas un montāžas funkcijas, kā arī pabeigt uz rezultātu vērstas darba samaksas sistēmas ieviešanu, informē LR.

Reformu plānu un detalizētus finanšu aprēķinus LR ir iesniegusi kapitāldaļu turētājam – Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!