Foto: LETA
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekļa atlases komisija pieņēmusi lēmumu uz konkursa fināla jeb trešo kārtu izvirzīt vienu pretendentu, portāls "Delfi" uzzināja Valsts kancelejā.

Konkursa otrajā kārtā piedalījās trīs pretendenti. Tie konkursa komisijai skaidroja savu motivāciju ieņemt šo amatu, kā arī prezentēja savu redzējumu par SEPLP darbības prioritātēm un sabiedrisko mediju turpmāko attīstību. Tāpat konkursa otrās kārtas laikā pretendentiem bija jāatbild uz jautājumiem par demokrātiskas valsts vērtībām un sabiedriskajiem procesiem, sabiedrisko mediju lomu, ētiku un darbības pamatprincipiem, kā arī organizācijas pārvaldību atbilstoši padomes kompetencei.

Pretendents, kurš izvirzīts uz konkursa trešo kārtu, tiks vērtēts, analizējot tā vadības kompetences: organizācijas vērtību apzināšanos, stratēģisko redzējumu, spēju pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, orientāciju uz rezultātu sasniegšanu, kā arī pārmaiņu vadību.

Konkursa noslēgumā, ja pretendents tiks atzīts par amatam atbilstošu, to virzīs apstiprināšanai Memoranda padomē. Gala lēmumu par pretendenta apstiprināšanu SEPLP locekļa amatā pieņems Saeima.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā ir Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone, Vidzemes Augstskolas asociētais profesors Jānis Buholcs, Memoranda padomes nevalstisko organizāciju puses locekļi – biedrības "Eiropas Kustība Latvijā" prezidents Andris Gobiņš un biedrības "Sabiedriskās politikas centrs "Providus"" pārstāve Agnese Frīdenberga (kādu no Memoranda padomes locekļiem nepieciešamības gadījumā var aizvietot padomes locekle, biedrības "Latvijas Jaunatnes padome" pārstāve Agnija Jansone) –, kā arī biedrības "Latvijas Mediju ētikas padome" deleģētais pārstāvis Andris Ķēniņš.

Jau ziņots, ka SEPLP izveidi paredz Saeimā pagājušā gada 19.novembrī pieņemtais Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likums. Vienu locekli izvirza Saeima, vienu izvirza Valsts prezidents, bet trešo - nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda padome.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!