Fоtо: DELFI
"Vienotībai" nākamajās parlamenta vēlēšanās ir divi svarīgi mērķi, un viens no tiem ir stabili startēt un iegūt vismaz divreiz lielāku mandātu skaitu nekā 13. Saeimas vēlēšanās, sestdien, 18. septembrī, "Vienotības" kongresā sacīja partijas valdes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Arvils Ašeradens.

Plānots, ka kongresā partijas biedri diskutēs un izvirzīs mērķus nākamajām Saeimas vēlēšanām. Vienlaikus Ašeradens atklāja, ka jau šobrīd redz divus svarīgus mērķus.

Viens no mērķiem esot mandātu skaita dubultošana, savukārt otrs mērķis, ko Ašeradens izvirzījis, paredz, ka "Vienotības" premjers veido arī nākamo valdību un vada koalīciju.

Tāpat, pēc viņa domām, jāstrādā pie jaunās paaudzes piesaistīšanas politikai. Parlamentārietis norādīja, ka vajag aicināt jaunus, gudrus, tālredzīgus un lemtspējīgus cilvēkus "Vienotības" sarakstā.

Vienlaikus politiķis minēja, ka daudzi jautā, vai politiskais spēks plāno nākamajās Saeimas vēlēšanās ar kādu apvienoties. Ašeradens teica, ka "Vienotība" ir sistēmiska, pašpietiekama partija un tāda, kas aug. Viņam neesot bažu par to, kādā veidā startēs nākamajās vēlēšanās, turpretī viņam esot bažas par Latvijas valsti - lai tā izdotos un nezaudētu kursu.

Savukārt Ministru prezidents Krišjānis Kariņš savā uzrunā norādīja, ka 13. Saeimas vēlēšanās parlamentā tika ievēlētas septiņas partijas, tomēr patlaban tajā ir pārstāvēti desmit politiskie spēki. Viņaprāt, šāda sadrumstalotība un "katrs pats par sevi" politika nav "Vienotības" interesēs, bet konsolidācija gan.

""Vienotības" DNS jau ir uz cilvēku un domubiedru apvienošanu. Viena daļa sākās ar "Jauno laiku", tad pievienojās "Pilsoniskā savienība" un "Sabiedrība citai politikai"," stāstīja premjers, akcentējot, ka tagad "Vienotība" ir izveidojusi partiju apvienību "Jaunā vienotība".

Kariņš aicināja nebaidīties no tā, kas valstij ir nepieciešams, un tā esot "kaut kāda konsolidācija". "Mums kā partijai varētu būt nozīmīga loma tajā," teica premjerministrs.

Jau ziņots, ka 18. septembrī Valmierā notiek partijas "Vienotība" kongress, kurā politiskā spēka pārstāvji pārvēlē vadību un debatē par Latvijas ekonomikas izaicinājumiem un izaugsmes virzieniem, tautas labklājību un ataudzi, kā arī par klimata pārmaiņu vadību.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !