Fоtо: LETA

Viens no scenārijiem, kam Latvija gatavojas brīdī, kad Covid-19 slimnieku skaits stacionāros pārsniegs 1000, ir lūgt starptautisko palīdzību Covid-19 slimnieku pārvietošanai, ceturtdien intervijā raidījumā "Rīta panorāma" sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Ministrs atzina, ka ceturtdien, 7. oktobrī, tiks sasaukta Valsts operatīvās medicīniskās komisijas sēde, kur, visticamāk, tiks pieņemts lēmums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu visā veselības aprūpes nozarē. Tas nozīmē, ka slimnīcās tiks ierobežota plānveida aprūpe, lai rastu vietu, kur izvietot Covid-19 pacientus, lai personālu varētu novirzīt, kur tas visvairāk nepieciešams.

Ministrs teica, ka šobrīd ir bažas par to, kas notiks pēc pāris nedēļām, kad stacionēto Covid-19 slimnieku skaits Latvijā varētu dubultoties, salīdzinot ar līdzšinējiem rādītājiem.

"Mēs gatavojamies visiem scenārijiem," sacīja veselības ministrs, atzīstot, ka cita starpā tiek vērtēta iespēja lūgt starptautisko palīdzību brīdī, kad mūsu pašu veselības aprūpes sistēma netiks galā ar krasi pieaugušo Covid-19 slimnieku skaitu.

Kaimiņvalstīm, visticamāk, palīdzība netiktu lūgta, jo tur situācija ar Covid-19 izplatību ir līdzīga, bet nav izslēgts, ka Eiropas Savienībā paredzēto palīdzību pacientu pārvietošanai varētu lūgt citām tuvējām valstīm, piemēram, Zviedrijai, Vācijai.

Tāpat tiek apsvērta lauka hospitāļa izveide to Covid-19 pacientu ārstēšanai, kam situācija ir uzlabojusies, bet kurus vēl nepieciešams paturēt stacionārā. Lauka hospitāli varētu strādāt medicīnas personāls, kas pārvietots no citām veselības aprūpes iestādēm, sacīja veselības ministrs.

Jau vēstīts, ka valdība ceturtdien Krīzes vadības padomes sēdē diskutēs par Covid-19 ierobežojumiem.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !