Foto: Ēriks Kukutis

Trešdien, 23. februārī, Latvija ir nogādājusi Ukrainā pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmas "Stinger", lai stiprinātu Ukrainas bruņoto spēku pretgaisa aizsardzības spējas un spēju aizsargāt savus iedzīvotājus no Krievijas agresijas, portālu "Delfi" informēja Aizsardzības ministrijā (AM).

"Latvija atbalsta Ukrainu un ukraiņu centienus aizsargāt savu valsti, tāpēc esam nosūtījuši dāvinājumu – raķešu sistēmas "Stinger", lai vajadzības gadījumā Ukrainas bruņotie spēki varētu aizsargāt savus iedzīvotājus, skolas, slimnīcas un bērnudārzus," uzsvēra AM parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece. "Vienlaikus Latvija cer, ka Ukrainai šīs raķešu sistēmas nekad nebūs jāizmanto," norādīja Bļodniece.

Jau ziņots, janvārī aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) paziņoja, ka, reaģējot uz Krievijas agresīvo rīcību, Latvija uz Ukrainu sūtīs pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmas "Stinger", individuālo ekipējumu un sausās pārtikas uzturdevas.

Savukārt 15. februārī Ministru kabinets slēgtā sēdē atbalstīja pretgaisa aizsardzības sistēmas "Stinger" dāvinājumu Ukrainas bruņotajiem spēkiem.

Ņemot vērā pamatotās bažas un nepieciešamību stiprināt Ukrainas aizsardzības spējas, Baltijas valstu aizsardzības ministri pērnā gada nogalē sanāksmē Lietuvā uzsvēruši tūlītēju gatavību sniegt nemilitāra un militāra rakstura atbalstu Ukrainai, tostarp piegādājot ieročus.

"Stinger" ir vienas no visvairāk ražotajām, kaujas apstākļos pārbaudītākajām un efektīvākajām individuālajām pretgaisa aizsardzības sistēmām, ko izmanto arī daudzas no Latvijas sabiedrotajām valstīm, piemēram, ASV, Lielbritānija, Vācija, Itālija, Nīderlande, Somija, Norvēģija un Lietuva.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!