Foto: LETA

Otrdien, 13. septembrī, plānotajā premjera Krišjāņa Kariņa (JV) un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) tikšanās laikā pedagogiem tiks piedāvāts izlīdzināt skolotāju slodzi un naudu mācību līdzekļi iegādei.

Pirmdien, 12. septembrī, preses konferencē pēc koalīcijas sanāksmes premjers informēja, ka visi politiskie spēki saprot pedagogu prasības un neapmierinātību, tāpēc koalīcijas partneri vienojās otrdien tikšanās laikā ar LIZDA piedāvāt vienreizēju maksājumu piekļuvei mācību vielai, kā arī izlīdzināt skolotāju slodzi, pārejot uz 40 stundu darba nedēļu.

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (K) piebilda, ka, savulaik ieviešot jauno mācību saturu, pedagogi netika savlaicīgi nodrošināti ar mācību līdzekļiem, rezultātā patlaban pedagogiem trūkst mācību līdzekļu. Lai situāciju mainītu, valdība piedāvās veikt vienreizēju maksājumu 3,7 miljonu eiro apmērā, tādējādi 2022./2023. mācību gadā nodrošinot pieeju digitālo mācību platformai.

Tāpat Muižniece norādīja uz skolotāju darba slodzi, kas patlaban noteikta 30 stundas nedēļā, lai gan realitātē skolotāji strādā arī ārpus darba laika, labojot mājasdarbus, gatavojoties stundām utt., faktisko strādājot 40 stundas nedēļā.

Tāpēc koalīcija piedāvās pedagogiem no 2023. gada 1. janvāra pāriet uz 40 stundu darba nedēļu, kas attiecīgi nozīmē zemākās darba likmes celšanu par 30% - no 900 eiro līdz 1200 eiro.

Jau ziņots, ka pēc nedēļas beztermiņa streiku sāks 23 601 izglītības darbinieks no kopumā 815 izglītības iestādēm, pastāstīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Iesniegumu pieņemšana dalībai streikā noslēdzās šodien dienas pirmajā pusē.

Izlīgšanas komisijai neizdevās atrast kompromisu jautājumā par pedagogu darba samaksas paaugstināšanu, līdz ar to LIZDA no 19.septembra rīkos pedagogu streiku.

Rīt, 13.septembrī, gan vēl paredzēta Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) tikšanās ar LIZDA pārstāvjiem, lai pārrunātu iespējas rast risinājumus streika prasībām par pedagogu atalgojumu un darba slodzi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!