Fоtо: DELFI

No pirmdienas, 19. septembra, tiek ierobežota Krievijas Federācijas pilsoņu ieceļošana Latvijā, šķērsojot Eiropas Savienības (ES) ārējo robežu, proti, Krievijas pilsoņiem, kuriem ir Šengenas īstermiņa vīza, tiks liegta ieceļošana nebūtiskiem mērķiem, piemēram, tūrisma un atpūtas nolūkos, portālu "Delfi" informēja Valsts robežsardzē.

Ierobežojumi neattiecas uz ES, Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valsts vai Šveices Konfederācijas uzturēšanās atļaujas vai Šengenas līguma dalībvalsts ilgtermiņa vīzas turētājiem; Latvijas valstspiederīgo ģimenes locekļiem (laulātiem, vecākiem, vecvecākiem, bērniem, mazbērniem, kā arī apgādībā esošām personām); ES/EEZ valsts vai Šveices Konfederācijas valstspiederīgo ģimenes locekļiem.

Tāpat ierobežojumi neattiecas uz transporta un pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniedzēju darbiniekiem, kravas vai tehnisko reisu apkalpi, kas ierodas Latvijā vai izbrauc no tās, pildot darba pienākumus; jūrniekiem, kuriem jānokļūst savā darbavietā uz kuģa vai kuriem nepieciešams atgriezties no tā; personām, kuru ieceļošana saistīta ar humāniem apsvērumiem.

Robežu varēs šķērsot arī Latvijā akreditētie vai nosūtītie Krievijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību darbinieki un viņu ģimenes locekļi; Krievijas diplomātiskie kurjeri vai "ad hoc" diplomātiskie kurjeri, personas, kuras dodas uz Krievijas vēstniecību Latvijā īstermiņa komandējumā tehniskā atbalsta nodrošināšanai; Krievijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību darbinieki, kuri šķērso Latvijas teritoriju tranzītā oficiālo funkciju veikšanai, un viņu ģimenes locekļi, kā arī personas, kuras šķērso Latvijas teritoriju tranzītā un dodas īstermiņa komandējumā tehniskā atbalsta nodrošināšanai uz Krievijas vēstniecību uzņemošu valsti.

Jau ziņots, ka šāda kārtība tiek ieviesta saskaņā ar Ministru kabineta 2022. gada 8. septembrī pieņemto lēmumu, kas pieņemts koordinēti sadarbojoties Latvijai, Lietuvai un Igaunijai, lai, gaidot ES kolektīvu rīcību, jau tagad ierobežotu Krievijas ceļotāju plūsmu, tādējādi mazinot drošības riskus, uzsvēra robežsardzē.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !