Foto: Shutterstock
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) cer uz vidusskolu elastību, pieņemot pieteikumus uzņemšanai vidusskolas posmā, saistībā ar tehniskiem traucējumiem, kas radījuši problēmas piekļuvei 9.klašu centralizēto eksāmenu rezultātiem.

Liela daļa vidusskolu lēmušas līdz 25. jūnijam pieņemt dokumentus par uzņemšanu 10.klasē.

IZM Informācijas departamenta direktore Inguna Kampāne norādīja, ka aizkavēšanās ar datu sinhronizāciju neradīs apgrūtinājumu vidusskolām un ģimnāzijām pieņemt iesniegumus uzņemšanai vidusskolas posmā, jo tās ir informētas par tiem skolēniem, kuriem šajā gadā kādā no eksāmeniem nav izdevies sasniegt vismaz 10%.

Vienlaikus informācija par skolēnu sniegumu visos trīs 9.klašu centralizētos eksāmenos būs pieejama tikai šodienas laikā, prognozē ministrijas pārstāve, norādot, ka darbs pie datu nodošanas skolām turpinās. Šobrīd skolām ir pieejami dati par matemātikas un latviešu valodas, kā arī vācu un franču valodas eksāmeniem, savukārt piekļuve datiem par sniegumu angļu valodas eksāmenā būs pieejami ceturtdienas laikā.

Vairāki sociālo tīklu lietotāji un vecāki pauduši savu neapmierinātību par to, ka eksāmenu rezultāti netika paziņoti pirms 9. klases izlaiduma. Tas nozīmē, ka skolēni devušies svinēt izlaidumu, nemaz nezinot, vai pamatizglītība iegūta. Vecāki arī norāda, ka atsevišķi skolēni ir saņēmuši informāciju, ka neesot sasniegts nepieciešamais procentu apjoms sertifikāta saņemšanai, taču, pārbaudot informāciju, izrādījies, ka tā bija kļūdaina.

Ministrijas komunikācijas konsultante Anda Jaka apstiprināja, ka ir bijuši 34 šādi gadījumi, piebilstot, ka nav zināmi notikušā iemesli.

Datu sinhronizācijā starp platformām, kam būtu jānodrošina iespēja piekļūt centralizēto eksāmenu rezultātiem, trešdien bija vērojami tehniski traucējumi.

Lai novērstu tehniskos traucējumus, tika iesaistīti četri tehniskie dienesti un pakalpojumu sniedzēji. Līdz trešdienas pievakarei skolām tika nodoti dati par matemātikas eksāmenu.

Šis ir pirmais gads, kad 9. klašu absolventiem visos valsts pārbaudes darbos vērtējums tiks izteikts procentos.

Ja skolēns kādā no eksāmeniem nav ieguvis vismaz 10%, tad skolēns šajā mācību gadā saņems liecību un atkārtoti kārtos noslēguma pārbaudījumus nākamā mācību gada noslēgumā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!