Foto: DELFI
13. Saeimā ir ievēlēti kandidāti no septiņu partiju un partiju apvienību sarakstiem. Viņi jau otrdien, 6. novembrī, pulcēsies uz pirmo Saeimas sēdi. Portāls "Delfi" apkopo, kādu partiju pārstāvji pulcējušies katrā politiskajā spēkā, kā arī atgādina, kuras personas 13. Saeimā ir ievēlētas.

Oktobrī notikušajās Saeimas vēlēšanās 5% barjeru pārvarēja septiņi politiskie spēki: "Saskaņa", "KPV LV", Jaunā konservatīvā partija (JKP), "Attīstībai/Par!", Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai/LNNK" (NA), Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un "Jaunā Vienotība". Taču, izpētot, pie kuras partijas pieder 13. Saeimā ievēlēto deputāti, aina ir krietni raibāka.

Visi no "KPV LV", JKP un NA parlamentā ievēlētie deputāti ir attiecīgās partijas biedri. Savukārt, aplūkojot datus par citu politisko spēku – jo īpaši partiju apvienību – pārstāvjiem, aina ir cita. Piemēram, no ZZS saraksta ievēlētie deputāti pārstāv piecas politiskās partijas: Latvijas Zemnieku savienību, Latvijas Zaļo partiju, "Ventspilij un Latvijai", Liepājas partiju un Daugavpils novada partiju.

Savukārt partiju apvienību "Jaunā Vienotība", kura pulcē sešus politiskos spēkus, 13. Saeimā pārstāvēs gandrīz tikai partijas "Vienotība" biedri.

Kopumā 13. Saeimā būs 16 dažādu politisko partiju pārstāvji, turklāt vairāki deputāti ir bezpartejiski – kandidējuši no kāda saraksta, taču konkrētajā partijā vai kādā no apvienību veidojošajiem partijām nav iestājušies

Portāls "Delfi" piedāvā uzzināt, kādas partijas ir pārstāvētas katrā politiskajā spēkā.

"Saskaņa"


Foto: LETA

Partiju "Saskaņa" 13. Saeimā pārstāvēs 23 deputāti. Saeimā ievēlēts "Saskaņas" premjera amata kandidāts ekonomists Vjačeslavs Dombrovskis, kurš līdz aktīvai atkārtotai nonākšanai politikā bija domnīcas "Certus" vadītājs.

Tāpat parlamentā ievēlēts 12. Saeimas "Saskaņas" frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs, kā arī 12. Saeimas deputāti – Jūlija Stepaņenko, Ivans Klementjevs, Andrejs Klementjevs, Artūrs Rubiks, Igors Pimenovs, Boriss Cilevičs, Sergejs Dolgopolovs, Jānis Ādamsons, Vitālijs Orlovs, Ivars Zariņš, Vladimirs Nikonovs, Ivans Ribakovs un Jānis Tutins.

Ievēlēta ir arī bijusī Izglītības un zinātnes ministrijas ilggadējā ierēdne Evija Papule, Liepājas domes deputāts Valērijs Agešins, Daugavpils pilsētas domes izpilddirektore Inga Goldberga, SIA "Rēzeknes slimnīca" valdes loceklis Jānis Krišāns, Daugavpils novada domes deputāts Edgars Kucins, Rīgas domes deputāte Regīna Ločmele-Ļuņova, konsultāciju uzņēmuma "Laforte" valdes priekšsēdētāja Ļubova Švecova un "Vesti" publicists Nikolajs Kabanovs.

Teju visi no "Saskaņas" saraksta ievēlētie ir partijas biedri. Ir vien pāris izņēmumi. Goldberga nav ne "Saskaņas", ne kādas citas politiskās partijas biedre, arī Papule nav partijas biedre. Stepaņenko ir partijas "Gods kalpot Rīgai" biedre un Rubiks – Latvijas Sociālistiskās partijas biedrs.

"KPV LV"

Foto: LETA

16 deputātu vietas 13. Saeimā iegūs jaunpienācēja – partija "KPV LV". Visi ievēlētie deputāti ir partijas "KPV LV" biedri. 13. Saeimā pārvēlēts parlamentārietis Artuss Kaimiņš, bijusī "Jumsburgs" valdes locekle Iveta Benhena-Bēkena, partijas premjera amata kandidāts zvērināts advokāts Aldis Gobzems, Latvijas Nacionālā teātra aktieris Ivars Puga, kā arī Latvijas Zivrūpnieku savienības prezidents Didzis Šmits.

Tāpat ievēlēta ir "KPV LV" līdzpriekšsēdētāja Linda Liepiņa, zvērināts advokāts Aldis Blumbergs, Reģionālās pašvaldības policijas lietvede Ieva Krapāne, Ādažu novada domes deputāte Karina Sprūde, Saldus novada domes deputāte Ramona Petraviča, Kuldīgas novada domes deputāts Ēriks Pucens, kā arī "KPV LV" līdzpriekšsēdētājs Atis Zakatistovs.

Ievēlēta ir arī Daugavpils novada domes deputāte Janīna Kursīte, Jēkabpils novada domes deputāts Kaspars Ģirģens, Jelgavas novada domes deputāts Ralfs Nemiro un SIA "Lietas MD" lielo klientu pārdošanas vadītājs Jānis Vitenbergs.

JKP

Foto: LETA

Saeimas jaunpienācēju Jauno konservatīvo partiju (JKP) 13. Saeimā pārstāvēs 16 deputāti, viņi visi ir JKP biedri. Parlamentā ir ievēlēts ekonomists Gatis Eglītis, satiksmes eksperts Tālis Linkaits, SIA "Your Move" rīkotājdirektors Reinis Znotiņš, Jūrmalas domes deputāte, Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētniece Dagmāra Beitnere-Le Galla, Daugmales pamatskolas skolotāja Anita Muižniece, JKP Ētikas komisijas vadītāja vietnieks Normunds Žunna.

Ievēlēts arī Valsts ieņēmumu dienesta vecākais izmeklētājs Juris Rancāns, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas profesore – vadošā pētniece Ilga Šuplinska un SIA "Hubbs" valdes priekšsēdētājs Uldis Budriķis.

Kā arī līdzšinējie Rīgas domes deputāti – Linda Ozola, Juta Strīķe, Jānis Bordāns, Evita Zālīte-Grosa, Krišjānis Feldmans, Sandis Riekstiņš un Juris Jurašs.

"Attīstībai/Par!"


Foto: LETA

"Attīstību/Par!" veido trīs partijas – "Kustība "Par!"", "Latvijas attīstībai" un "Izaugsme".

No partiju apvienības saraksta Saeimā vairākums ievēlēts no "Kustības "Par!"": bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, uzņēmējs Mārtiņš Staķis, nodibinājuma "Pasaules Dabas fonds" valdes locekle Vita Anda Tērauda, politikas analītiķe Marija Golubeva, labas pārvaldības un pretkorupcijas eksperte Inese Voika un vetārsts Ilmārs Dūrītis.

No "Latvijas attīstībai" ievēlēts šī spēka līderis Juris Pūce, Rīgas domes deputāts Mārtiņš Bondars, partijas "Latvijas attīstībai" komunikācijas konsultants Artūrs Toms Plešs, SIA "ACT" finanšu direktore Inese Ikstena.

No partijas "Izaugsme" ievēlēts ārsts un pasniedzējs Andris Skride.

Tāpat partiju apvienību "Attīstībai/Par!" nākamajā Saeimā pārstāvēs pie iepriekšminētajām trim partijām nepiederošie politiķis Artis Pabriks un rakstniece Dace Rukšāne-Ščipčinska.

Nacionālā apvienība


Foto: LETA

No Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai/LNNK" (NA) ievēlēta līdzšinējā kultūras ministre Dace Melbārde, kā arī pārvēlēti tagadējie parlamentārieši Rihards Kols, Aleksandrs Kiršteins un Ritvars Jansons, Raivis Dzintars, Romāns Naudiņš, Jānis Dombrava, Janīna Kursīte-Pakule, Edvīns Šnore, Inguna Rībena un Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Ievēlēta arī Talsu novada pašvaldības deputāte Ilze Indriksone un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektors Edmunds Teirumnieks. Visi 13. Saeimā ievēlētie ir NA biedri.

"Jaunā Vienotība"


Foto: LETA

Lai gan "Jaunā Vienotība" ir sešu politisko partiju – "Vienotības", "Kuldīgas novadam", "Tukuma pilsētai un novadam", "Valmierai un Vidzemei", "Jēkabpils reģionālā partija" un "Latgales partija" – apvienība, 13. Saeimā gandrīz visi ievēlētie pārstāvji ir tieši "Vienotības" biedri.

13. Saeimā ir ievēlēts "Vienotības" valdes priekšsēdētājs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, valdes locekļi – līdzšinējais 12. Saeimas deputāts Ainars Latkovskis, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un labklājības ministrs Jānis Reirs.

Tāpat arī ir ievēlēti "Vienotības" partijas biedri, 12. Saeimas deputāti: Andrejs Judins, Ojārs Ēriks Kalniņš un Inese Lībiņa-Egnere. Vienīgais 13. Saeimā ievēlētais politiķis no partiju apvienības, kurš nav "Vienotības" pārstāvis, ir parlamentārietis Aldis Adamovičs. Viņš ir Latgales partijas valdes priekšsēdētājs.

ZZS

Foto: F64

Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) veido Latvijas Zemnieku savienība (LZS) un Latvijas Zaļā partija (LZP). Ar ZZS sadarbojas arī divas reģionālās partijas: Liepājas partija un "Latvijai un Ventspilij".

13. Saeimā LZS pārstāvēs tagadējie satiksmes ministrs Uldis Augulis un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, 12. Saeimas deputāts Viktors Valainis un Saeimas ZZS frakcijas vadītājs, parlamentārietis Armands Krauze.

LZP pārstāvēs aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un veselības ministre Anda Čakša.

Savukārt no ZZS saraksta ievēlēti šādi "Latvijai un Ventspilij" parlamentārieši: Gundars Daudze un Jānis Vucāns. Vēlēšanu laikā šīs partijas biedre bija arī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, taču jau nākamnedēļ viņa varētu iestāties LZS.

"Liepājas partiju" 13. Saeimā pārstāves Ministru prezidents Māris Kučinskis.

13. Saeimā ir ievēlēta arī Daugavpils novada partijas pārstāve, Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!