Foto: AP/Scanpix/LETA

Ukrainas pretgaisa aizsardzības darbs ir pasliktinājies, konstatējis ASV laikraksts "Wall Street Journal", atsaucoties uz Ukrainas gaisa spēku datu analīzi.

Ukraiņu karavīri pēdējo sešu mēnešu laikā pārtvēruši aptuveni 46% ienaidnieka raķešu, bet iepriekšējā sešu mēnešu posmā - 73%, norāda laikraksts.

"Aizvadītā mēneša laikā pārtvērumu skaits sarucis līdz 30% raķešu. Kaut arī dati par uzbrukumiem un pārtvērumiem dažas dienas nav bijuši pilnīgi, bet Ukraina šo statistiku izmanto propagandas mērķiem, Ukrainas Bruņoto spēku pārstāvis un neatkarīgs aizsardzības analītiķis atzinuši, ka šie dati pamatā sniedz precīzu ainu," teikts publikācijā.

Ukrainas pretgaisa aizsardzības darbs pasliktinājies laikā, kad Krievija pastiprina triecienus ar droniem un raķetēm, izmanto grūtāk pārtveramus ieročus, arī ballistiskās raķetes, norāda laikraksts.

Turklāt Kijivai beidzas munīcija Rietumu piegādātajām zenītraķešu sistēmām "Patriot", kas līdz šim bijusi labākā aizsardzība pret šādiem triecieniem.

Eiropas militārā izlūkdienesta pārstāvis pieļāva, ka nākamajiem aptuveni diviem mēnešiem būs izšķiroša nozīme attiecībā uz to, vai izdosies atturēt Krievijas gaisa spēkus līdz brīdim, kad Ukrainā būs nonākuši jaunie Rietumu pretgaisa aizsardzības līdzekļi.

Atvairot lielāku triecienu skaitu, munīcijas rezerves izsīkst, sacīja Ukrainas Jūras spēku pārstāvis.

Jaudīgi triecieni pārslogo Ukrainas aizsardzību, jo pretgaisa aizsardzības sistēmas nevar pietiekami ātri pārlādēt, viņš piebilda.

Analītiķi norāda, ka ienaidnieks daļēji izmanto dronus pretgaisa aizsardzības sistēmu pārbaudēm pirms raķešu palaišanas.

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz pirmdienas rītam sasnieguši 484 030 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 1740 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022.gada 24.februārī Krievija zaudējusi 7485 tankus, 14 417 bruņutransportierus, 12 487 lielgabalus un mīnmetējus, 1070 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 797 zenītartilērijas iekārtas, 350 lidmašīnas, 325 helikopterus, 9936 bezpilota lidaparātus, 2197 spārnotās raķetes, 26 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 16 878 automobiļus un autocisternas, kā arī 2048 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!