Foto: AFP/Scanpix/LETA

Kaujinieku uzbrukumos Dagestānā Krievijas dienvidos svētdien nogalināti vismaz 20 cilvēki, tajā skaitā 15 policisti, pirmdien paziņojušas varasiestādes.

Vēl 46 cilvēki guvuši ievainojumus. Starp viņiem ir vismaz 13 policisti.

Kā ziņots, svētdien bruņoti cilvēki gandrīz vienlaicīgi uzbruka divām pareizticīgo baznīcām Dagestānas galvaspilsētā Mahačkalā un Derbentā.

Derbentā baznīca tikusi aizdedzināta. Abās pilsētās, izmantojot Molotova kokteiļus, uguns pielaista arī sinagogām.

Tikmēr Mahačkalā uzbrucēji atklājuši uguni arī uz ceļu policijas posteni.

Starp nogalinātajiem ir Derbentas pareizticīgo baznīcas priesteris, kam pārgriezta rīkle. Savukārt Mahačkalā nošauts baznīcas apsargs.

Varasiestādes uzbrukumu atzinušas par teroraktu.

Krievijas pretterorisma komiteja paziņojusi, ka pieci uzbrucēji ir "likvidēti".

Kāds kopumā bija uzbrucēju skaits, pagaidām nav zināms.

Pagaidām par uzbrukumu atbildību neviens nav uzņēmies, taču teroristiskās organizācijas "Daesh" ("Islāma valsts") Afganistānas atzars atzinīgi novērtējis "Kaukāza brāļu" veikumu.

Krievu medijos parādījušās ziņas, ka starp uzbrucējiem bijuši Krievijas valdošās partijas Vienotā Krievija vietējās nodaļas vadītāja Magomeda Omarova divi dēli un brāļadēls.

Omarovs jau atcelts no amata un izslēgts no partijas, Viņš aizturēts nopratināšanai.

Krievijas propagandas rupori TASS un RBK, atsaucoties uz avotiem, vēsta, ka uzbrucēji ir kādas starptautiskas islāmistu teroristu organizācijas atbalstītāji, par ko liecina to izturēšanās un uzbrukuma laikā izkliegtie saukļi.

Dažiem no uzbrucējiem bijuši sakari vahabītu aprindās.

Savukārt Dagestānas vietvaldis Sergejs Meļikovs, nesniedzot nekādus pierādījumus, paziņojis, ka uzbrukums, iespējams, organizēts no ārvalstīm, acīmredzami mēģinot notikušo saistīt ar Krievijas uzsākto karu pret Ukrainu.

Meļikovs norādījis, ka uzbrukuma mērķis esot situācijas destabilizēšana reģionā.

Martā notika uzbrukums koncertzālei Maskavas pievārtē, kurā tika nogalināti vismaz 145 cilvēki. Lai gan atbildību par to uzņēmās teroristiskās organizācijas "Islāma valsts" atzars, Krievijas totalitārā režīma amatpersonas, bez jebkāda pamatojuma, cenšas iestāstīt, ka ar šo uzbrukumu esot saistīta Ukraina.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!