Foto: AP/Scanpix/LETA

Ukrainā pirmdienas rītā notikušajā raķešu uzbrukumā tika ievainoti pieci vīrieši no Lietuvas, kuri nogādāja militāro palīdzību Ukrainas karavīriem, vēsta ziņu portāls "15min.lt".

Viens no ievainotajiem vīriešiem Sigits Maļausks portālam apstiprināja notikušo. Viens no viņa kolēģiem tika ievainots smagi, taču viņa dzīvībai briesmas nedraud, viņš teica.

Lietuvieši ar divām automašīnām veda krājumus uz Ukrainas frontes līniju, kad Krievija uz austrumu pilsētu Pokrovsku izšāva divas raķetes "Iskander", liecina "15min.lt" rīcībā esošā informācija.

"Visas Lietuvas atbildīgās iestādes tagad sadarbojas, lai nodrošinātu, ka ievainotie pēc iespējas ātrāk tiek nogādāti atpakaļ Lietuvā un viņiem tiek sniegta nepieciešamā palīdzība," portālam sacīja aizsardzības ministrs Laurīns Kasčūns.

Pokrovska atrodas aptuveni 70 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Doneckas pilsētas, ko okupējuši krievi, un aptuveni 50 kilometrus no frontes līnijas.

Krimā ugunsgrēks "Shahed" palaišanas poligonā

Krievijas okupētajā Krimā Čaudas ragā Krievijas armijas poligonā, no kura okupanti uz Ukrainu raida lidrobotus "Shahed", izcēlies ugunsgrēks, vēsta "Radio Brīvība".

Ugunsgrēks redzams no satelīta uzņemtajos attēlos. Tie publicēti NASA ugunsgrēku monitoringa tīmekļa vietnē.

Atbilstoši provizoriskajai informācijai ugunsgrēks izcēlies Feodosijas līča dienvidaustrumu piekrastē.

Nav zināms, kas izraisījis ugunsgrēku. Pēdējās dienās nav ziņots par raķešu vai lidrobotu triecieniem šim Krimas apvidum.

Kā norāda Ukrainas Bruņoto spēku pārstāvji, militāro poligonu izmanto Krievijas armija, lai uz mērķiem Ukrainā raidītu bezpilota lidaparātus "Shahed".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!