Foto: AFP/Scanpix/LETA

Gandrīz puse šveiciešu iebilst pret nākamā gada Eirovīzijas dziesmu konkursa rīkošanu viņu valstī, liecina aptauja, kuras rezultāti sestdien publicēti laikrakstā "Blick". Pēc gandrīz 25 000 respondentu intervēšanas konstatēts, ka 49% pilnībā vai daļēji iebilst pret Eirovīzijas rīkošanu, kamēr to atbalsta pilnībā vai daļēji tikai 46% aptaujāto.

5% šveiciešu šajā jautājumā vēl nav formulējuši savu viedokli. Taču neatkarīgi no pilsoņu gribas Šveicei 2025.gadā būs jāuzņemas Eirovīzijas namamātes loma, jo šī gada konkursā Malmē ar dziesmu "The Code" uzvarēja šveiciešu dziedātājs Nemo. Konkursa norises vieta vēl nav izraudzīta.

Savus pieteikumus rīkot pasākumu iesniegusi Cīrihe un Ženēva. Savukārt Šveices oficiālā galvaspilsēta Berne iesniegusi kopīgu pieteikumu ar netālu esošo Bīli.

Saskaņā ar "Blick" aptauju pret Eirovīziju labvēlīgāk noskaņoti ir respondenti ar augstāku izglītības līmeni un cilvēki ar kreisiem politiskajiem uzskatiem. Savukārt labējās Tautas partijas (SVP) atbalstītāju vidū pret Eirovīzijas rīkošanu Šveicē iebilst 74%.

"Blick" norāda, kas tas varētu būt saistīts arī ar to, ka Nemo sevi pasludinājis par "nebināru" personu un vēlas, lai tiktu uzrunāts daudzskaitlī. Viņa uzvara Eirovīzijā izsaukusi arī debates par to, vai Šveicē būtu oficiāli atzīstams trešais dzimums.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!