Foto: Vida Press

Ķīnas un Krievijas kompānijas izstrādā trieciendronu, kas ir līdzīgs Irānā ražotajiem "Shahed", ar kuriem Krievija aktīvi uzbrūk Ukrainai, ziņoja aģentūra "Bloomberg", atsaucoties uz informētiem Eiropas ierēdņiem.

Ierēdņi neidentificēja izstrādes stadijā esošo dronu, bet Ķīnas aizsardzības resora vietnes un vairāki mediji ziņoja, ka Ķīna izstrādā kamikadzes trieciendronu "Sunflower 200", kas ārēji ir līdzīgs Irānas dronam "Shahed 136".

"Bloomberg" ziņoja, ka kompānijas 2023. gadā rīkojušas sarunas par sadarbību Irānas drona "Shahed" kopēšanai un kopijas būvēšanai Ķīnā, bet šogad jau sākušas testēt drona versiju pirms tās nosūtīšanas uz Krieviju.

Ierēdņi, kas par to informēja, lūdza nenosaukt viņu vārdus, lai neizpaustu privātu informāciju. Saskaņā ar viņu teikto Ķīnas bezpilota lidaparāti vēl nav izmantoti Ukrainā.

Dažas Eiropas valstis uzskata, ka dronu piegādāšana Krievijai uzbrukumu veikšanai pārkāps letālās palīdzības robežu. Rietumvalstis ir vairākkārt brīdinājušas Ķīnu nepārkāpt šo robežu.

Ķīna vēl apsver, vai sūtīt uz Krieviju veselus dronus vai to detaļas, no kurām tos varētu uzbūvēt Krievijā.

"Rietumus uztrauc tas, ka Ķīna varētu uzbūvēt "Shahed" līdzīgu dronu daudz ātrāk nekā Irāna vai Krievija," norādīja "Bloomberg".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!