Foto: AP/Scanpix/LETA

Krievijas diktatora Vladimira Putina paziņojumi un prasības izbeigt karu liecina, ka viņš nevēlas piekrist nekam citam kā vien Ukrainas valstiskuma un identitātes iznīcināšanai, ziņo ASV Kara studiju institūts (ISW).

Krievijas diktatora Vladimira Putina paziņojumi un prasības izbeigt karu liecina, ka viņš nevēlas piekrist nekam citam kā vien Ukrainas valstiskuma un identitātes iznīcināšanai, ziņo ASV Kara studiju institūts (ISW).

Kā norāda ISW, Putins izmantoja 5.jūlija tikšanos ar Ungārijas premjerministru Viktoru Orbānu, lai iebilstu pret sarunu ceļā panāktu pamieru, un pauda apņemšanos panākt "galīgu" kara izbeigšanu, kas ļautu sasniegt viņa mērķi - iznīcināt Ukrainas valstiskumu.

"Putins sacīja, ka vienošanās starp Krieviju un Ukrainu nedrīkst novest pie pagaidu pamiera, jo tas ļautu Ukrainai pārgrupēties un pārapbruņoties, un ka Krievija iestājas par "pilnīgu" un "galīgu" konflikta izbeigšanu," teikts ISW ziņojumā.

Putins pieprasa gan lielas Ukrainas teritorijas daļas un iedzīvotāju nodošanu Krievijas okupācijai, gan Ukrainas armijas padošanos, pirms sākt jebkādas sarunas par kara izbeigšanu.

ISW norāda, ka Putins jau sen pieprasa Ukrainas "demilitarizāciju", kas nozīmē, ka Ukraina atsakās no spējas pretoties Krievijas agresijai, lai Kremļa saimnieks varētu brīvi uzspiest Ukrainai savu gribu.

Putins gandrīz noteikti izmantos Ukrainas kapitulāciju, lai sasniegtu savu otru mērķi - gāzt demokrātiski ievēlēto Ukrainas valdību un aizstāt to ar sev tīkamu prokrievisku politisko sistēmu, uzsver ISW.

Pēc analītiķu teiktā, Ukrainas pretuzbrukuma operācijas, lai atbrīvotu operatīvi svarīgas teritorijas, joprojām ir visefektīvākais veids, kā graut Putina pārliecību par vēlamo galarezultātu viņa agresijas karam pret Ukrainu.

Pēc ekspertu domām, Putina pārliecība par Krievijas spēju veicināt kapitulāciju vai uzvarēt ilgstošā novājināšanas karā balstās uz novērtējumu, ka Ukraina nespēs veikt operatīvi nozīmīgas pretuzbrukuma operācijas.

Eksperti uzsver, ka Rietumiem būtu jāsteidzas sniegt Ukrainai nepieciešamo atbalstu pretuzbrukuma operācijām, lai izjauktu Putina aprēķinus un izvairītos no kara ievilkšanās ilgāk, nekā tas nepieciešams, lai nodrošinātu Ukrainai un tās partneriem pieņemamu mieru.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!