Fоtо: AP/Scanpix/LETA

Ukraiņu bezpilota lidaparātu operatori uzlabo savas spējas pārtvert Krievijas tāldarbības dronus, ziņo ASV Kara studiju institūts (ISW).

Pēc ekspertu domām, šādas tehnoloģiskās inovācijas var ļaut Ukrainas spēkiem samazināt slogu pretgaisa aizsardzības līdzekļiem, ja tās tiks veiksmīgi piemērotas valsts mērogā.

1. jūnijā publicētajos kadros redzams, kā Ukrainas spēki, izmantojot FPV dronus, uzbrūk Krievijas taktiskajam izlūkošanas dronam "Zala" un citam vidēja darbības rādiusa izlūkošanas dronam "Orlan-10".

Jūnija beigās Ukrainas bruņotie spēki publicēja arī kadrus, kuros redzams, kā Ukrainas drons pārtver Krievijas bezpilota lidaparātu "Lancet" gaisā Harkivas virzienā.

Šķiet, ka gan Ukrainas, gan Krievijas spēki uzlabo savas bezpilota lidaparātu spējas taktiskā līmenī, taču ISW vēl nav atradusi pierādījumus, ka Krievijas spēki izmantotu FPV dronus, lai pārtvertu dronus kamikadzes vai tāla darbības rādiusa izlūkošanas bezpilota lidaparātus.

Ukrainas pretgaisa aizsardzības spēki naktī uz pirmdienu notriekuši trīs no sešām krievu raķetēm, paziņojis Ukrainas Gaisa spēku komandieris Mikola Oleščuks.

"Naktī uz 8. jūliju ienaidnieks uzbruka Ukrainai ar četrām raķetēm H-101 no stratēģiskās aviācijas lidmašīnām Tu-95MS (palaišanas zona - Saratovas apgabala gaisa telpa) un divām ballistiskajām raķetēm "Iskander-M" (palaišanas zonas - Kurskas apgabals un Krima)," viņš pirmdienas rītā informēja savā "Telegram" kanālā.

Kaujas darba rezultātā pretgaisa aizsardzība iznīcināja trīs spārnotās raķetes H-101 Žitomiras un Čerkasu apgabalos, pavēstīja Oleščuks.

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz pirmdienas rītam sasnieguši 552 190 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 1200 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022. gada 24. februārī krievi zaudējuši 8171 tanku, 15 685 bruņutransportierus, 14 966 lielgabalus un mīnmetējus, 1115 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 880 zenītartilērijas iekārtas, 361 lidmašīnu, 326 helikopterus, 11 893 bezpilota lidaparātus, 2353 spārnotās raķetes, 28 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 20 150 automobiļus un autocisternas, kā arī 2503 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

Jaunā Lielbritānijas valdība sola palielināt palīdzību Ukrainai

Lielbritānijas jaunais aizsardzības ministrs Džons Hīlijs nepilnas divas dienas pēc iecelšanas amatā apsolījis palielināt palīdzību Ukrainai.

Hīlijs to paziņoja pēc tikšanās Odesā ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski un Ukrainas aizsardzības ministru Rustemu Umerovu.

Hīlijs paziņoja par jaunu palīdzības paketi, kas ietver artilēriju, ceturtdaļmiljonu munīcijas vienību un gandrīz 100 raķešu "Brimstone".

Jaunais aizsardzības ministrs arī apņēmās paātrināt aprīlī apsolītās ieroču piegādes, kas Ukrainu sasniegs nākamo 100 dienu laikā.

Vizītes laikā Odesā Hīlijs apliecināja, ka Lielbritānijas atbalsts Ukrainai iegūs jaunu impulsu līdz ar jaunās valdības nākšanu pie varas.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !