Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Jaunievēlētais Irānas prezidents Masuds Pezeškiāns apliecinājis Irānas atbalstu palestīniešu teroristu organizācijai "Hamās", ceturtdien ziņo aģentūra FARS.

"Irāna turpinās pilnībā atbalstīt apspiesto palestīniešu tautu, līdz tiks īstenotas tās likumīgās prasības," vēstulē "Hamās" politiskajam līderim Ismailam Hanijam solīja Pezeškiāns.

Pezeškiāns apsūdzēja Izraēlu "aparteīda politikas" īstenošanā un nosauca par "cilvēcisko un islāma pienākumu" sadarboties ar palestīniešu tautu, lai reizi par visām reizēm izbeigtu šo politiku.

Pezeškiāns pirmdien arī vēstulē Libānas šītu bruņotā grupējuma "Hezbollah" vadonim Hasanam Nasrallam solīja, ka turpinās politiku, kas vērsta pret Izraēlu.

Reformistu kandidāts Pezeškiāns Irānas prezidenta vēlēšanās pārspēja stingrās līnijas piekritēju Saīdu Džalili. Paredzēts, ka viņš prezidenta amata zvērestu nodos 30. jūlijā.

Prezidents, kas tiek ievēlēts uz četru gadu termiņu, Irānā ir otra augstākā amatpersona un vada valdību. Taču augstākais Irānas teokrātiskā režīma līderis ir ajatolla Ali Hameneji, kas arī nosaka galveno ārpolitikas kursu. Konstitūcija viņam piešķir galavārdu visos stratēģiskajos jautājumos.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!