Prokurore Lilija Frolova, kas uztur apsūdzību pret Ukrainas bijušo premjerministri Jūliju Timošenko, pirmdien ieradās tiesā ieradās ar tādu pašu bizi, ar kādu ir pazīstama Timošenko.

Frolova ieradās ar Timošenko raksturīgo frizūru - ap galvu aptītu bizi - Kijevas Pečoras rajona tiesā, kur izskata lietu pret Timošenko par viņas parakstīto darījumu ar Krieviju par gāzes piegādēm, kā dēļ partijas "Tēvzeme" līdere Timošenko tiek apsūdzēta par 1,5 miljardu grivnu (91,5 miljoni latu) zaudējumu nodarīšanu Ukrainas valsts budžetam.

Uz žurnālistu jautājumu, vai šāda matu sakārtojuma izvēle ir par godu Timošenko, prokurore atbildēja, ka "tas ir par godu man".

Savukārt Ukrainas parlamenta Timošenko bloka frakcijas deputāts un viņas bijušais aizstāvis tiesā Sergejs Vlasenko žurnālistiem teica, ka tādu prokurores rīcību, iespējams, varētu izskaidrot vien psihiatri.

Pati Timošenko prokurores frizūru nosauca par "neveiksmīgu sabiedrisko attiecību gājienu".

Ģenerālprokuratūra aprīlī uzsāka izmeklēšanu pret 2004.gada Oranžās revolūcijas līderi aizdomās par to, ka viņa pārsniegusi savas dienesta pilnvaras, 2009.gadā piekrītot pārmērīgi dārgiem līgumiem ar Krievijas dabasgāzes kompāniju "Gazprom" pēc tam, kad uz neilgu laiku tika pārtrauktas gāzes piegādes Ukrainai. Piegādes tika pārtrauktas, jo Ukraina atteicās maksāt "Gazprom" noteikto augstāko cenu.

Piegāžu pārtraukumi ietekmēja lielāko daļu Eiropas valstu.

Timošenko lēmums piekrist Krievijas prasībām un tas, ka viņa Maskavā parakstīja līgumu ar Krievijas premjeru Vladimiru Putinu par gāzes piegādes atjaunošanu, sagrāva viņas valdības reputāciju.

Pati Timošenko noraida visas apsūdzības, sakot, ka tā ir Krievijai daudz draudzīgākā prezidenta Viktora Janukoviča atriebība. Pērn Ukrainas prezidenta vēlēšanās Janukovičs uzvarēja Timošenko.

Pret Timošenko ierosinātas vēl divas krimināllietas: par Kioto protokola programmas piešķirto līdzekļu izsaimniekošanu un par medicīnas iestādes vajadzībām iegādātām automašīnām "Opel Combo", kuras eksperti atzīst par neatbilstošām pacientu transportēšanai.

Bijusī Ukrainas premjerministre tiek apsūdzēta par Ukrainai piešķirto 380 miljonu eiro (267 miljoni latu) izšķērdēšanu. Viņa vienpersoniski esot izlēmusi no siltumnīcas efektu izraisošo gāzu izmešu kvotu pārdošanas iegūtos līdzekļus izmantot Ukrainas budžeta izdevumu segšanai, galvenokārt, pensiju izmaksai.

Decembra vidū Timošenko noteica drošības līdzekli - parakstu par neizbraukšanu no dzīvesvietas, kas nozīmē, ka viņa nedrīkst pamest apdzīvoto vietu, kurā dzīvo, bez izmeklētāju atļaujas.

Timošenko bija Ukrainas premjerministre no 2005.gada janvārim līdz septembrim un no 2007.gada decembra līdz 2010.gada martam.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!