Foto: AFP/Scanpix
Ukrainas valdības bijušajai vadītājai un opozīcijas partijas "Tēvzeme" līderei Jūlijai Timošenko izvirzītas apsūdzības valsts līdzekļu izšķērdēšanas mēģinājumā, ceturtdien informē aģentūra "RIA Novosti".

Timošenko kopā ar Ukrainas bijušo Ukrainas premjerministru Pāvelu Lazarenko esot gatavojušies izsaimniekot budžeta līdzekļus.

 Apsūdzības saistītas ar Ukrainas Drošības dienesta ierosināto krimināllietu par Timošenko savulaik vadītās korporācijas "Ukrainas vienotās enerģētikas sistēmas".

Izmeklēšana apsūdz Timošenko par Ukrainas valsts budžeta līdzekļu izmantošanu  parāda Krievijas Aizsardzības ministrijai trīs miljardu 233 miljonu 254 tūkstošu 250 grivnu (206,4 miljoni latu) apmērā atmaksāšanai.

Kā paziņojis Drošības dienesta pārstāvis  Ivans Derevjanko,   Timošenko, būdama kompānijas  prezidente un faktiskā īpašniece, visticamāk, vienojās ar toreizējo Ukrainas premjerministru Lazarenko un "mēģināja izšķiest Ukrainas valsts budžeta līdzekļus īpaši lielā apmērā, nododot Ukrainas valdības rokās privātā uzņēmuma saistības pret Krievijas Aizsardzības ministriju".

Par šiem noziegumiem Timošenko 12.oktobrī izvirzītas apsūdzības un turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Ekspremjere šos apvainojumus iepriekš atzinusi par safabricētiem.

Kā ziņots, Timošenko par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, slēdzot valstij neizdevīgus dabasgāzes piegāžu līgumus ar Krieviju, tika piespriests septiņu gadu cietumsods .

Timošenko, kas ir opozīcijā Janukoviča pārstāvētajiem politiskajiems spēkiem, pastāvīgi  uzsvēra, ka prāva esot politiska izrēķināšanās. Viņa pat norādīja , ka spriedums nākot no Janukoviča nevis no tiesneša.

Iepriekš Ukrainas parlaments noraidīja Timošenko vadītās partijas "Tēvzeme" deputātu ierosinājumu - dekriminalizēt pantu pēc kura sodīja ekspremjeri.

Novērotāji atzīst, ka tagad valdošā koalīcija ar Janukoviču priekšgalā varētu mainīt nostāju un, kad jau panākta pretinieka diskreditācija, mainīt likumu, lai reāls cietumsods Timošenko nav jāizcieš.

Jau vēstīts, ka vilšanos par spriedumu paudusi Brisele un vairākas ES dalībvalstis. Tiek norādīts, ka Ukrainas un ES attiecības pasliktināsies.


Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!