Фото: EPA/LETA

Ātrās palīdzības auto, kura pirms divām nedēļām uz slimnīcu veda Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) pirmo melnādaino prezidentu Nelsonu Mandelu, pa ceļam salūzusi, atsaucoties uz prezidenta pārstāvja teikto sestdien vēsta raidsabiedrība BBC.

Viņš apliecinājis, ka mediķu auto bijušas problēmas ar dzinēju un Mandela aukstumā tika pārvietots uz citu automašīnu. Mandela gan visu šo laiku bijis mediķu uzraudzībā un pārvietošana no viena auto uz otru viņa veselības stāvokli neietekmēja.

BBC norāda, ka amerikāņu tīmeklis CBS vēsta - jaunu auto nācies gaidīt 40 minūtes.

Jau vēstīts, ka 94 gadus veco Mandelu, kurš cieš no plaušu infekcijas, slimnīcā Pretorijā nogādāja 8.jūnijā. DĀR prezidenta Džeikoba Zumas birojs Mandelas stāvokli tad raksturoja kā "nopietnu, bet stabilu".

Pēdējo mēnešu laikā Mandela slimnīcā nogādāts jau vairākas reizes. Aprīlī ārsti sirmgalvim diagnosticēja plaušu karsoni un izvadīja šķidrumu no pacienta krūtīm.

Aparteīda režīma laikā Mandela 27 gadus pavadīja cietumā, kur sagandēja veselību un saslima ar tuberkulozi. Pēc iznākšanas no ieslodzījuma Mandela 1994. gadā kļuva par DĀR pirmo melnādaino prezidentu un amatā pavadīja līdz 1999. gadam.

2004. gadā Mandela paziņoja par aiziešanu no publiskās dzīves un reti parādījās sabiedrībā. Mājā Jonannesburgā par eksprezidenta veselību rūpējās mediķi.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !