Foto: Reuters/Scanpix
Ukrainas Iekšlietu ministrijas īpašo uzdevumu vienības trešdien atbrīvojušas no prokrieviskajiem separātistiem Svjatohirsku, ziņo Iekšlietu ministrijas preses dienests.

"Pretterorisma operācijas gaitā 2014.gada 23.aprīlī Doņeckas apgabala Svjatohirskas pilsētas apkārtnē tika konstatēta bruņotu cilvēku grupa. Pretterorisma operācijas laikā ar īpašo vienību spēkiem pilsēta tika atbrīvota," teikts ministrijas izplatītajā paziņojumā.

Ukrainas vienības atspiedušas bruņoto cilvēku grupu aiz pilsētas robežām. Cietušo nav.

"Svjatohirskas pilsētai ir stratēģiska nozīme, jo tā atrodas uz trīs apgabalu - Doņeckas, Luhanskas un Harvovas - robežas," uzsver ministrija. Pilsēta, kurā ir aptuveni 5000 iedzīvotāju, atrodas aptuveni 15 kilometrus uz ziemeļiem no prokrievisko separātistu kontrolētās Slovjanskas.

Šobrīd pilsētā un tās apkārtnē patrulē milicijas vienības.

Tomēr informācija par Svjatohirskā notiekošo ir pretrunīga.

Ziņu aģentūras AFP žurnālists, kurš ieradies pilsētā, lai apstiprinātu ministrijas ziņoto, vēsta, ka tur nav ne miņas no militārām vienībām un iedzīvotāji apgalvo, ka nekad nav bijuši separātistu kontrolē.

"Šeit ir ļoti mierīgi un vienmēr bijis ļoti mierīgi," AFP žurnālistam norādīja kāds vietējais iedzīvotājs.

Iedzīvotāji arī apgalvoja, ka separātisti nekad nav mēģinājuši sagrābt kontroli pār pilsētu.

Jau vēstīts, ka Ukrainas pagaidu prezidents Oleksandrs Turčinovs otrdien deva rīkojumu atsākt rezultatīvas pretterorisma operācijas īstenošanu valsts austrumos.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!