Foto: Reuters/Scanpix
Naktī no pirmdienas uz otrdienu, 27.maijā, no Krievijas Ukrainā ielauzusies bruņotu kaujinieku autokolonna, vēsta portāls "Kyivpost".

Ukrainas robežsargi Luhanskas apgabala Birjukovas robežpostenī plkst. pret iebrucējiem atklājuši uguni. Lielākajai daļai iebrucēju tomēr izdevies izlauzties cauri robežsargu raidītajiem šāvieniem, Ukrainas spēkiem izdevies pārtvert vienu busiņu un divus vieglos automobiļus, vēsta ziņu aģentūra "Unian.ua".

Minētie transportlīdzekļi bijuši piepildīti ar šaujamieročiem, lielākoties ar Kalašņikova automātiem un rokas prettanku granātmetējiem.

Sadursmē neviens no Ukrainas robežsargiem nav cietis, savukārt iebrucēju rindās "smagi ievainots kāds krievvalodīgais", norāda "Kyivpost".

Pēc pēdējās diennakts notikumiem Ukrainas valdības pretterorisma operācijas vadības grupa paziņojusi, ka Doņeckā ir apzināti visi stratēģiskie objekti, kuros atrodas teroristi. Ja nemiernieki nepadosies, pret tiem tikšot vērsts mērķtiecīgs uzbrukums.

Krievijas robežsardzes pārvalde noraida to, ka no Krievijas Ukrainā nelikumīgi būtu iekļuvušas automašīnas ar ieročiem un bruņojumu.

Īsajā paziņojumā Krievijas robežsardze tikai atzīst, ka medijos, atsaucoties uz Ukrainas atbildīgo iestāžu informāciju, izplatītas ziņas par automobiļu pretlikumīgu robežas šķērsošanu un it kā tajos atrastiem ieročiem un bruņotiem cilvēkiem. Tomēr tā uzsver, ka "neapstiprina nelikumīgu Krievijas un Ukrainas robežas šķērsošanas faktu".

Jau vēstīts, ka kādā citā 27.maija nemiernieku un Ukrainas armijas sadursmē promaskavisko separātistu kaujinieki, kas bija sagrābuši Doņeckas lidostas termināli, "praktiski tikuši iznīcināti". Pēc Krievijas un rietumu ziņu mediju informācijas, Doņeckas lidostas operācijā armija varētu būt nogalinājusi no 50 līdz 100 nemierniekiem.

Foto - nemiernieki pirms kaujas ieņemtajā Doņeckas lidostā:

Pēc otrdienas asajām sadursmēm Ukrainas Militāri politisko pētījumu centra vadītājs Dmitro Timčuks norādījis, ka šobrīd reģionā turpinās Ukrainas valdības spēku pretterorisma operācijas aktīvā fāze.

Tāpat Timčuks apliecinājis, ka pēdējās diennakts operācijas Ukrainas spēku rindās kritušo neesot.

Savukārt Ukrainas varasiestādes aicinājušas Krieviju nepieļaut tādus apstākļus, kad no Krievijas robežpunktiem brīvi uz Ukrainu varētu doties "nezināmi kaujinieku grupējumi".

Video - kauja Doņeckas lidostā:

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!