Foto: AFP/Scanpix

Uz prokrievisko kaujinieku izliktām mīnām Ukrainas austrumos uzbraucis Ukrainas spēku bruņutransportieris un kājnieku kaujas mašīna, kā rezultātā 11 karavīri ievainoti, bet divi gājuši bojā, ceturtdien vēsta aģentūra UNIAN.

"Teroristi visur mīnē ceļus, pa kuriem pretterorisma spēki pārvieto personālsastāvu un tehniku, kā arī nodrošina vienību apgādi," sociālajā tīklā "Facebook" raksta Militāri politisko pētījumu centra vadītājs Dmitrijs Timčuks.

Tā Doņeckas apgabalā uz mīnas uzsprādzis bruņutransportieris BTR-80. Pieci karavīri guvuši ievainojumus. Šajā pašā rajonā uz mīnas uzbrauca kājnieku kaujas mašīna BMP-2. Sprādziena rezultātā divi karavīri gājuši bojā, bet seši ievainoti.

Kopumā aizvadītās diennakts laikā bojā gājuši trīs Ukrainas karavīri, bet 27 ievainoti, teikts pretterorisma operācijas vadības centra paziņojumā. Pavisam kaujās līdz šim gājuši bojā 173 karavīri.

Ukrainas Aizsardzības ministrija jau iepriekš informēja, ka prokrieviskie kaujinieki ir uzsākuši mīnu karu.

Video: Ukrainas sapieri atbrīvo ceļu no nesprāgušiem mīnmetēja lādiņiem.

Kaujinieki, atkāpjoties no savām pozīcijām, cenšas mīnēt ne tikai ceļus, bet arī svarīgus pilsētu un ciemu infrastruktūras objektus, skaidro armija. Turklāt separātisti aktīvi izmantojot starptautiski aizliegtās kājnieku mīnas.

Vēstīts, ka Ukrainas spēki nedēļas nogalē guva lielākos panākumus vairākus mēnešus ilgstošās pretterorisma operācijas laikā, pārņemot prokrievisko kaujinieku bastionu Slovjansku un citas apkārtnes apdzīvotās vietas.

Separātistu spēki, kuri apgalvo, ka veica "taktisku atkāpšanos", masveidā devās uz Luhansku un Doņecku.

Ukrainas austrumu reģionos notiek sīvas kaujas. Drošības spēki pretterorisma operācijas ietvaros cīnās ar prokrieviskajiem kaujiniekiem, kuri reģionā darbojas jau no aprīļa. Mediji ziņo, ka kaujiniekiem ierodas papildspēki no Krievijas. Tiek uzskatīts, ka nemierus atbalsta Kremlis.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!