Doņeckas lidostas jaunais un vecais terminālis ir pilnībā iznīcināts, ukraiņu karavīri pametuši tā teritoriju pēc varonīgas aizstāvēšanas 242 dienu garumā, savā "Facebook" lapā raksta pulka "Azov" karotāji.

Savukārt Aizsardzības ministrijas preses dienests ziņo, ka daļa lidostas joprojām atrodas Ukrainas spēku kontrolē.

"Sīvas cīņas ap Doņeckas pilsētas lidostu turpinās. Daļa ēku un daļa lidostas atrodas Ukrainas spēku kontrolē," teikts ministrijas paziņojumā.
Trešdienas vakarā ap 20 karotāju ar kaujām pametuši lidostas termināļus, jo viņu pozīcijas bija sagrautas un tās varēja apšaudīt tiešā tēmējumā, norāda ministrija.

"Kauju laikā 16 Ukrainas Bruņoto spēku karavīru guva ievainojumus un nokļuva teroristu gūstā. Diennakts laikā kaujās par lidostu gājuši bojā seši ukraiņu karavīri," paziņoja ministrija, piebilstot, ka šorīt kaujas pie lidostas turpinās.

Kā savā "Facebook" lapā rakstīja "Azov" karotāji, "vairāki desmiti to, kurus sauca par kiborgiem, aizstāvēja dažus kilometrus Ukrainas zemes Ukrainas valsts priekšējā nocietinājumā. Patiesībā viņi nebija kiborgi, jo zem bruņuvestēm viņiem sitās ukraiņu sirdis."

"Doņeckas lidosta ir mūsu Termopilas, mūsu Pavlova nams. Ukrainas spēki 242 dienas noturēja aizsardzību, nedodot iespēju okupantam nesodītam pavirzīties ne pa metru mūsu zemē. Doņeckas lidostu sānu pie sāna aizstāvēja doņeckieši ar galiciešiem, specdienests un brīvprātīgie, vakardienas skolotāji un biznesmeņi. Šodien mēs varam droši paziņot, ka Ukrainas vienotība ir izturējusi laika pārbaudi," raksta karotāji. "Mēs zinām, ka pienāks laiks un virs Doņeckas lidostas, kā arī virs mūsu lepnajām galvām no jauna pacelsies zili dzeltenais karogs. Mūsu karš beigsies tikai tad, kad pēdējais okupants gulēs uz zemes, kur viņu neviens nesauca."

Par lidostu teju pēdējās divas nedēļas atsākās niknas kaujas. Kaujinieki trešdien uzspridzināja ukraiņu karavīru kontrolētā lidostas jaunā termināļa pārsegumu, nogalinot un ievainojot daudzus aizstāvjus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!