Krievijas militārās lidmašīnas veikušas jaunus "intensīvus" triecienus divās Sīrijas provincēs, trešdien paziņoja novērotāju organizācija "The Syrian Observatory for Human Rights" (SOHR).

Organizācija aprakstījusi triecienus kā "intensīvākus nekā parasti", taču par bojāgājušo skaitu tai pagaidām ziņu nav.

"Pirmo reizi triecienus papildināja kaujas uz zemes starp režīma spēkiem un nemierniekiem," pavēstīja SOHR direktors Rami Abdels Rahmans.

Viņš sacīja, ka sadursmes notika Hamas provincē un sākās, kad režīma spēki, tostarp valdības zemessardze, sāka uzbrukumu nemierniekiem un Krievijas lidmašīnas veica gaisa triecienus.

"Provincē no režīma spēku puses tika arī veikta smaga zeme-zeme apšaude," stāstīja Rahmans.

Gan pret Hamas, gan Idlības provinci jau iepriekš tika vērsti Krievijas militāro lidmašīnu triecieni.

Krievijas lidmašīnas kopš 30.septembra veic uzlidojumus Sīrijā. Maskava apgalvo, ka gaisa triecieni vērsti pret teroristu organizācijas "Islāma valsts" pozīcijām, bet Rietumi pārmetuši Krievijai, ka uzlidojumos cietuši arī Sīrijas mērenie nemiernieki, kas cīnās pret Damaskas režīmu.

Krievijas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka tās lidmašīnas otrdien veikušas uzlidojumus 12 teroristiskā grupējuma "Islāma valsts" mērķiem Sīrijā.

Gaisa triecieni veikti Sīrijas austrumu pilsētas Deir ez Zoras reģionā, Damaskas, Idlības un Latākijas provincēs, paziņojumā norādīja ministrija.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!