Sīrijā Latākijas apkārtnē nofotografēta Krievijas militārās tehnikas kolonna, kurā ietilpts bruņutransportieris, "Kamaz" un "Ural" kravas automašīnas, kā arī smagā artilērija, liecina mikroblogošanas vietnē "Twitter" publicēti attēli.

Fotogrāfijas ar parakstu "Tikai gaisa triecieni?" publicējis vācu žurnālists no "Bild" laikraksta Džulians Ropke, kā arī amerikāņu domnīcas "Brookings Institution" Tuvo Asutrumu pētnieks Čārlzs Listers, norādot, ka Latākijas lauku apvidū, šķiet, ir pamanīti Krievijas spēki.

Vienā no attēliem redzams, ka kravas automašīnā sēž Krievijas standarta tumši zaļajos formastērpos ģērbti karavīri, tāpat redzami jaunās "tuksneša" formas elementi, kas pirms vairākām dienām pamanīti Krievijas karavīriem Krimā, raksta aģentūra UNIAN.

Atpazīšanas zīmes uz tehnikas, līdzīgi kā tas bija ar Krievijas tehniku Ukrainā, nav redzamas.

Vēstīts, ka Krievija šogad palielinājusi savu militāro klātbūtni Sīrijā, bet 30. septembrī sāka uzlidojumus sava sabiedrotā prezidenta Bašara al Asada pretiniekiem.

Maskava apgalvo, ka cīnās pret radikālajiem islāmistu kaujiniekiem, bet noliedz, ka piedalās vai plānotu piedalīties sauszemes operācijās Sīrijā. Valstī gan darbojoties Krievijas militārie instruktori un padomnieki.

Kremlis arī norāda, ka neveic nekādas darbības, lai rekrutētu un sūtītu uz Sīriju brīvprātīgos karotājus.

Sīrijā karš notiek kopš 2011. gada, kad pret autoritārā prezidenta Bašara al Asada režīmu vērsti tautas protesti pārauga vardarbībā.

Tagad konflikts ir izvērties kompleksā vairāku fronšu karā starp režīmu, džihādistiem, nemierniekiem, kas vēlas Asada gāšanu, kurdiem un ASV vadīto koalīciju, kas rīko gaisa triecienus pret grupējuma "Islāma valsts" pozīcijām.

Kopš 30. septembra ar gaisa triecieniem Bašara al Asada režīma atbalstam iesaistījusies arī Krievija, draudot ieilgušo konfliktu vēl vairāk padziļināt, kā arī radot domstarpības ar ASV un citām reģiona valstīm, kuras atbalsta Asada opozīcijas spēkus.

Vairāk nekā 250 000 cilvēku ir gājuši bojā un miljons ievainoti. 11 miljoni pametuši savas mājas, no tiem vairāk nekā četri miljoni devušies uz ārzemēm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!