Foto: AFP/Scanpix/LETA

Ķīnas varas iestādes pirms 30 gadiem rīkojās pareizi, ar armijas palīdzību apspiežot pret komunistu režīmu vērstos protestus Pekinas Tiaņaņmeņas laukumā, lai gan tika nogalināti simtiem cilvēku, svētdien paziņoja Ķīnas aizsardzības ministrs Vei Fenhe.

"Šis incidents bija politiska nepakļaušanās, un centrālā valdība veica pasākumus, lai apturētu nepakļaušanos, un tā ir pareiza politika," sacīja Ķīnas aizsardzības ministrs Āzijas drošības konferencē "Šangrilas dialogs" Singapūrā.

Vei pauda neizpratni, kāpēc joprojām tiek pausts viedoklis, ka Ķīnas varasiestāžu rīcība, apspiežot protestus Tiaņaņmeņas laukumā, nav bijusi pareiza.

"30 gadi ir pierādījuši, ka Ķīnā ir notikušas būtiskas izmaiņas," sacīja ministrs, piebilstot, ka, pateicoties toreizējai varasiestāžu rīcībai, "Ķīnā valdījusi stabilitāte un attīstība".

Ķīnā nav atļauts publiski apspriest 1989. gada 4. jūnija nakts notikumus, kad armija ar tankiem un bruņutransportieriem nogalināja simtiem protestētāju Pekinas Tiaņaņmeņas laukumā, kas pieprasīja demokrātiskas reformas un protestēja pret korupciju varas iestādēs.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!