Foto: AP/Scanpix/LETA

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons piektdien ieradies iepriekš neizziņotā vizītē Kijivā ar solījumu sākt programmu Ukrainas karavīru apmācībai.

"Es priecājos atkal redzēt Kijivā lielu mūsu valsts draugu Borisu Džonsonu," vietnē "Telegram" pavēstīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

"Ir labi atkal būt Kijivā," tviterī norādīja Džonsons, kurš Ukrainas galvaspilsētu apmeklēja jau 9. aprīlī. Viņš bija pirmais G7 līderis, kurš apmeklēja Ukrainu, un kopš vizītes Lielbritānija ir sniegusi spēcīgu militāro atbalstu Ukrainai.

Džonsona birojs pavēstīja, ka premjerministrs ierosinājis programmu, kuras ietvaros katras 120 dienas tiktu apmācīti līdz 10 000 Ukrainas karavīru.

"Mans apmeklējums šodien, kara vidū, domāts, lai nosūtītu skaidru un vienkāršu vēstījumu ukraiņu tautai: Lielbritānija ir ar jums un būs ar jums līdz uzvarai," sacīja Džonsons.

"Tādēļ es esmu ierosinājis prezidentam Zelenskim vērienīgu militāro mācību programmu, kas varētu mainīt šī kara vienādojumu, izmantojot vislielāko spēku no visiem - ukraiņu apņēmību uzvarēt," viņš piebilda.

"Daudzās kara dienas ir pierādījušas, ka Lielbritānijas atbalsts Ukrainai ir spēcīgs. Mums ir kopīgs redzējums par to, kā Ukraina var sasniegt uzvaru," sacīja Zelenskis.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!