Foto: AFP/Scanpix

Pret Ukrainu izvērstā kara dēļ Krievija spiesta atteikties no veseliem diviem lieliem projektiem, jo valdībai tiem nav finanšu līdzekļu, otrdien pavēstīja Krievijas Tālo Austrumu un Arktikas attīstības ministrs Aleksejs Čekunkovs.

Runa ir par tiltu uz Sahalīnas salu un dzelzceļu starp Jakutsku un Magadanu, intervijā tīmekļa medijam RBK apliecināja ministrs. Šo projektu izmaksas ir 2,3 triljoni rubļu (orientējoši 40 miljardi eiro).

Abi projekti nav iekļauti maģistrālās infrastruktūras modernizācijas un paplašināšanas kompleksajā plānā, jo valdība tos atzinusi par "neprioritāriem", paskaidroja Čekunkovs.

Tā vietā Krievijas varasiestādes nolēmušas koncentrēties uz "Ziemeļu jūras loģistikas" projektiem, pirmkārt, uz Ziemeļu jūras ceļu, papildu robežas šķērsošanas punktu izveidi starp Krieviju un Ķīnu, kā arī noliktavu jaudu palielināšanu.

Atbilstoši Jakutijas valdības aplēsēm dzelzceļa izmaksas ir 830 miljardus līdz 1,7 triljonus rubļu lielas, un šajos apstākļos, kā norādīja ministrs, piešķirt šādu naudu ir "nedaudz nereālistiski".

Attiecībā uz Sahalīnas tiltu Krievijas varas institūcijas norāda, ka bez ekonomiskā pamatojuma tas nav mērķtiecīgs. Tā izmaksas tiek lēstas ap 600 miljardiem rubļu, un Krievijas prezidenta padomnieks transporta jautājumos Sergejs Ivanovs vēl 2020.gadā sacīja, ka projekts ir "mežonīgi dārgs".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!