Foto: Sputnik/Scanpix/LETA
Eiropas Savienības (ES) amatpersonas otrdien pavēstīja, ka 27 valstu blokā nav iebildumu pret kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai, nostāju paužot pirms samita, kur gaidāma zaļās gaismas došana šim solim.

Sagaidāms, ka divu dienu samitā Briselē, kas sāksies ceturtdien, Ukrainai un Moldovai tiks piešķirts kandidātvalsts statuss, lai tās varētu sākt sarunas par pievienošanos blokam.

"Nav nevienas valsts, kas radītu problēmas saistībā ar šo priekšlikumu," ES ārlietu ministru sanāksmē sacīja Luksemburgas ārlietu ministrs Žans Aselborns.

"Mēs demonstrēsim lielu vienprātību," viņš piebilda

Ziņu aģentūrai AFP trīs ES diplomāti apliecināja, ka bloka valstu vēstnieku sanāksmē pirmdien neviena valsts nekādus iebildumus nav izteikusi.

Skeptiskāk noskaņotās Nīderlande un Dānija norādījušas, ka atbalsta šo soli ar izpratni, ka tiek skaidri pausts - nepieciešamas tālākas reformas.

"Mēs vēlamies palīdzēt ukraiņiem sasniegt Eiropas sapni, un kandidātvalsts statuss ir solis un iedrošinājums, lai to darītu," sacīja Dānijas ārlietu ministrs Jepe Kofods.

"Ir arī tiesa, ka ir daudz saistību, kas ir jāizpilda," viņš atzina.

Jau ziņots, ka Eiropas komisija piektdien ierisināja piešļirt Ukrainai ES kandidātvalsts statusu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!